Lunnon's Hampshire League 2001/2
1 December at Memorial Park, Basingstoke (Match 3)
Senior, Veteran and Under 20 Men
see also:   Under 17 Men, Under 15 and Under 13 Boys
Senior, Veteran, Under 20 and Under 17 Women
Under 15 and Under 13 Girls
   
Men
  1 L Rodriguez New Forest Runners 25:45    
  2 P Banks (U20, 1st) Aldershot, Farnham & District 26:22    
  3 D McCarthy (U20, 2nd) Aldershot, Farnham & District 26:40    
  4 C Olden New Forest Runners 26:50    
  5 M Gregory Winchester & District 27:00    
  6 M Gregory Southampton City 27:16    
  7 D Acheson (U20, 3rd) Aldershot, Farnham & District 27:19    
  8 D Hitching Havant 27:25    
  9 A Smith (U20, 4th) Aldershot, Farnham & District 27:28    
  10 B Stopher Aldershot, Farnham & District 27:28    
  11 J Baker Chichester Runners 27:29    
  12 M Noyce Winchester & District 27:35    
  13 D May guest 27:38    
  14 I Hardcastle Winchester & District 27:42    
  15 D Udal (U20, 5th) Aldershot, Farnham & District 27:45    
  16 M Pearson (U20, 6th) Fleet & Crookham 27:49    
  17 W Dashper Royal Navy 27:50    
  18 A Cooke Royal Navy 27:52    
  19 M Price Royal Navy 27:54    
  20 C Bird (U20, 7th) Chichester Runners 27:55    
  21 T Bedford Aldershot, Farnham & District 27:56    
  22 D Stanley Basingstoke & Mid Hants 27:56    
  23 A Roberts Fleet & Crookham 28:00    
  24 P Davis Southampton R.C. 28:05    
  25 L Wrangle Wessex Road Runners 28:07    
  26 J Hennequin Reading Roadrunners 28:12    
  27 C Short Havant 28:14    
  28 G Breen Reading A.C. 28:19    
  29 M Hoey Bournemouth 28:28    
  30 M Simcox Overton Harriers 28:32    
  31 M Bowering Overton Harriers 28:26    
  32 G Vincent Reading A.C. 28:42    
  33 K Donkin (M40, 1st) Aldershot, Farnham & District 28:42    
  34 S Wright New Forest Runners 28:45    
  35 S Bone (M40, 2nd) Aldershot, Farnham & District 28:47    
  36 J Palmer Basingstoke & Mid Hants 28:49    
  37 B Hards (M40, 3rd) Stubbington Green Runners 28:42    
  38 T Coulter (M40, 4th) Bournemouth 28:52    
  39 I Ford (M40, 5th) Overton Harriers 28:53    
  40 A Grice Stubbington Green Runners 28:59    
   
M40 Mencontinued
  6 A Green Farnham Runners 30:00    
  7 M Harper Stubbington Green Runners 30:10    
  8 D Goffe City of Portsmouth 30:23    
  9 N Kenchington Bournemouth 30:24    
  10 R Gunner Stubbington Green Runners 30:26    
  11 R Yeomans Aldershot, Farnham & District 30:27    
  12 M Crawshaw. Overton Harriers 30:31    
   
M50 Men
  1 T Saunders City of Portsmouth 29:53    
  2 C Hill Basingstoke & Mid Hants 30:25    
  3 M Renyard Hardley Runners 30:42    
   
U20 Mencontinued
  9 T Bolton Basingstoke & Mid Hants 29:07    
  10 A Vandenburg Aldershot, Farnham & District 29:14    
  11 R Tobin Basingstoke & Mid Hants 29:17    
  12 J Smith Aldershot, Farnham & District 29:29    
   
Men's Teams Division 1
  1 Aldershot, Farnham & District 31    
  2 Basingstoke & Mid Hants 191    
  3 Overton Harriers 205    
  4 Stubbington Green Runners 275    
  5 Reading A.C. 284    
  6 Reading Road Runners 292    
  Division 2
  1 New Forest Runners 122    
  2 Royal Navy 221    
  3 Bournemouth 269    
  4 Havant 200    
  5 Chichester Runners 369    
  6 Hardley Runners 523    
  Division 3
  1 Farnham Runners 637    
  2 Victory 775    
  3 Hamworthy Harriers 840    
   
M40 Teams Division 1
  1 Aldershot, Farnham & District 20    
  2 City of Portsmouth 30    
  3 Stubbington Green Runners 31    
  4 Overton Harriers 40    
  5 Reading Roadrunners 41    
  Division 2
  1 Bournemouth 37    
  2 Basingstoke & Mid Hants 84    
  3 Havant 99    
  4 Reading A.C. 126    
  5 Eastleigh R.C. 130    
   
Men's Teams
after 3 matches
Division 1
  1 Aldershot, Farnham & District 3    
  2 Basingstoke & Mid Hants 8    
  3eq Overton Harriers 14    
  3eq City of Portsmouth 14    
  5 Reading A.C. 16    
  Division 2
  1eq Bournemouth 5    
  1eq New Forest Runners 5    
  3 Chichester Runners 11    
  4eq Havant 13    
  4eq Royal Navy 13    
  Division 3
  1 Farnham Runners 5    
  2 Southampton City 7    
  3 Victory 10    
   
M40 Teams
after 3 matches
Division 1
  1 City of Portsmouth 5    
  2 Overton Harriers 8    
  3 Aldershot, Farnham & District 10    
  4eq Reading Roadrunners 11    
  4eq Stubbington Green Runners 11    
  Division 2
  1 Bournemouth 3    
  2 Basingstoke & Mid Hants 9    
  3 Havant 14