Hampshire AA Multi-Events Championships 2004
3 May at Mountbatten Centre, Portsmouth
Results - Men and Boys, also Family Trophy
   
SENIOR MEN   Name
Club
event: LJ JT 200m DT 1500m Total  
  1 John Dickinson (Jnr) result: 6.28 37.43 23.5 31.37 4:52.8    
    Haslemere Border points: 648 405 717 491 602 2863  
  2 Malcolm Bourne result: 5.64 38.66 23.7 29.90 5:39.1    
    Team Solent points: 510 423 698 462 356 2449  
  3 Matthew Cheyney result: 5.16 23.83 25.4 23.20 4:32.7    
    Haslemere Border points: 413 213 553 333 727 2239  
  4 John Dickinson (Snr) result: 4.82 27.10 26.4 20.83 5:04.2    
    Haslemere Border points: 348 259 475 288 536 1906  
  5 Geoff Butler result: 4.89 25.43 28.0 20.89 5:39.7    
    Basingstoke & Mid Hants points: 361 235 360 289 353 1598  
  6 David McAdam result: 4.66 24.18 26.1 15.33 5:47.6    
    Aldershot, Farnham & District points: 319 218 498 186 317 1538  
  7 Russell Martin result: 4.19 28.43 29.2 15.79 5:48.0    
    New Forest Junior points: 237 277 284 194 315 1307  
  8 Geoff Davies result: 4.36 16.38 28.3 16.46 6:56.4    
    University of Wales in Cardiff points: 266 113 341 207 81 1008  
 
UNDER 20 MEN   Name
Club
event: LJ JT 200m DT 1500m Total  
  1 Grant Showler-Davis result: 5.71 37.44 23.7 27.69 5:44.7    
    Winchester & District points: 525 405 698 419 330 2377  
  2 Craig Berryman result: 4.87 24.46 25.9 22.17 4:33.2    
    Havant points: 358 222 513 313 724 2130  
  3 Christopher Friend result: 4.19 22.97 27.6 13.97 4:38.1    
    Aldershot, Farnham & District points: 237 202 388 161 692 1680  
 
UNDER 17 MEN   Name
Club
event: 100mH LJ HJ SP 1500m Total  
  1 Robert Kite result: 15.3 5.50 1.67 9.96 5:05.8    
    Basingstoke & Mid Hants points: 635 481 520 483 527 2646  
  2 Lewis Butler result: 15.3 5.49 1.46 8.55 5:01.5    
    Basingstoke & Mid Hants points: 635 479 360 399 551 2424  
  3 Adrian Woolgar result: 15.1 5.92 1.49 6.75 5:06.9    
    Aldershot, Farnham & District points: 656 569 381 293 521 2420  
 
UNDER 15 BOYS   Name
Club
event: 80mH SP LJ HJ 800m Total  
  1 James Dawson result: 13.3 7.69 4.80 1.66 2:34.9    
    Team Solent points: 549 348 345 512 266 2020  
  2 Jack Bolton result: 15.6 8.01 4.10 1.60 2:33.3    
    Winchester & District points: 348 367 222 464 284 1685  
  3 Sean Houlihan result: 13.9 7.15 3.96 1.39 2:56.2    
    Eastleigh & District Junior points: 493 316 199 310 81 1399  
  4 Sam Sleap result: 15.7 5.79 3.96 1.36 2:36.7    
    Basingstoke & Mid Hants points: 340 237 199 290 247 1313  
 
UNDER 13 BOYS   Name
Club
event: 80mH SP DT LJ 800m Total  
  1 Kieran Showler-Davis result: 14.4 6.89 19.63 5.12 2:52.5    
    Winchester & District points: 448 301 265 405 106 1525  
  2 Stuart Tognarelli result: 16.4 6.85 17.38 3.66 3:01.3    
    Winchester & District points: 288 298 223 153 52 1014  
  3 Callum Woon result: 16.7 7.57 15.27 3.64 3:00.1    
    Isle of Wight points: 267 341 185 150 58 1001  
  4 Harry Fisher result: 17.0 5.34 9.44 3.83 2:37.8    
    Southampton City points: 246 211 83 179 235 954  
  5 Sam Bolton result: 17.5 5.67 14.69 3.35 2:54.5    
    Winchester & District points: 214 230 174 110 92 820  
  6 Matthew Pellegrini result: 16.2 4.94 10.94 3.76 3:06.0    
    Southampton City points: 302 188 108 168 30 796  
  7 Calum Bressington result: 16.8 3.94 NT 4.20 2:57.2    
    Eastleigh & District Junior points: 260 131 0 239 75 705  
 
FAMILY TROPHY   Names event: 1 2 3 4 5 Total  
  1 John Dickinson (Snr)
Has B - SM
points: 348 259 475 288 536    
    John Dickinson (Jnr)
Has B - SM
points: 648 405 717 491 602 4769  
  2 Geoff Butler
BMH - SM
points: 361 235 360 289 353    
    Lewis Butler
BMH - U17M
points: 635 479 360 399 551 4022  
  3 Grant Showler-Davis
Win - U20M
points: 525 405 698 419 330    
    Kieran Showler-Davis
Win - U13B
points: 448 301 265 405 106 3902  
  4 Charlotte Waldon-Day
Ports - U15G
points: 411 578 355 736 377    
    Eloise Waldon-Day
Ports - U15G
points: 176 0 290 321 591 3835  
  5 Anna Newton
Win - U15G
points: 401 558 340 534 510    
    Sarah Newton
Win - U13G
points: 112 196 237 293 171 3352  
  6 Callum Woon
IoW - U13B
points: 267 341 185 150 58    
    Emma Woon
IoW - U17W
points: 549 260 419 428 458 3115  
  7 Russell Martin
NFJun - SM
points: 237 277 284 194 315    
    Zara Martin
NFJun - U13G
points: 261 463 157 239 361 2788  
  8 Jack Bolton
Win - U15B
points: 348 367 222 464 284    
    Sam Bolton
Win - U13B
points: 214 230 174 110 92 2505