Hampshire AA Sportshall Championships 2008
8 March at Mountbatten Centre, Portsmouth
Results - Under 11 Boys

 1 Lap

 Heat 1
  1 Alexander Allen Team Southampton 11.6    
  2 Matthew Marum City of Portsmouth 12.5    
  3 Bradley Apps Team Southampton 13.2    
  4 Daniel Attfield Aldershot, Farnham & District 16.2    
 Heat 2
  1 George Buley Winchester & District 12.0    
  2 Oliver Bromby Shirley Junior School 12.3    
  3 Luke Grech Team Southampton 13.1    
  4 Craig Joyce-Hough Portswood Primary School 13.8    
 Heat 3
  1 Kieran Phillips Isle of Wight 11.5    
  2 Thomas Mortiboys 12.0    
  3 Stanley Reilly Halterworth School 13.3    
 FINAL
  1 Kieran Phillips Isle of Wight 11.4    
  2 Alexander Allen Team Southampton 11.4    
  3 George Buley Winchester & District 11.8    
  4 Thomas Mortiboys 12.0    

 2 Lap

  1 Elias Hudson Isle of Wight 25.9    
  2** Dan Williams Yateley School 26.0    
  2 James Butcher Havant 26.6    
  3 Elliott Hammond Mountbatten School 26.7    
  5 Conner Adey Yateley School 26.9    
  6 Thomas Harriskine-Cook Isle of Wight 27.0    
  ** Track Referees decision as this was run in 2 races in error    

 3 Lap Time Trial

  1 Charlie Maw Winchester & District 36.3    
  2 Ben Wreford Mountbatten School 38.0    
  3 Ben Fower Mountbatten School 38.6    
  4 Kieran Hooper-Robinson Team Southampton 39.0    
  5 Calum Upton Winchester & District 39.2    
  6 Joe Kalus Team Southampton 39.4    
  7 Elliot Baxman Halterworth School 41.9    
  8 Stanley Jeffery Langstone Junior School 42.0    
  9 Sam Costley Team Southampton 42.7    

 1 Lap Hurdles

 Heat 1
  1 George Buley Winchester & District 13.2    
  2 Oliver Bromby Shirley Junior School 13.2    
  3 Dan Williams Yateley School 13.8    
 Heat 2
  1 Kieran Phillips Isle of Wight 12.8    
  2 Conner Adey Yateley School 14.7    
 Heat 3
  1 Thomas Mortiboys 13.5    
  2 Joe Kalus Team Southampton 14.1    
 FINAL
  1 Kieran Phillips Isle of Wight 12.5    
  2 Thomas Mortiboys 12.8    
  3 George Buley Winchester & District 12.9    
  4 Oliver Bromby Shirley Junior School 12.9    

 Sit Throw

  1 Elias Hudson Isle of Wight 7.75    
  2 Stanley Jeffery Langstone Junior School 6.75    
  3 Ben Fower Mountbatten School 6.25    
  4 Bradley Apps Team Southampton 6.00    

 Target Throw

  1 Joe Kalus Team Southampton 23    
  2** Kieran Hooper-Robinson Team Southampton 18    
  3 Elliott Hammond Mountbatten School 18    
  4 Calum Upton Winchester & District 17    
  5 Daniel Attfield Aldershot, Farnham & District 12    
  6 James Butcher Havant 11    
  7 Alexander Allen Team Southampton 9    
  ** Field ref decision by performances recorded    

 Chest Push

  1 Matthew Marum City of Portsmouth 6.50    
  2 Conner Adey Yateley School 6.00    
  3 Elliot Baxman Halterworth School 5.75    
  4 Stanley Reilly Halterworth School 5.00    
  5 Craig Joyce-Hough Portswood Primary School 4.00    

 Javelin

  1 Charlie Maw Winchester & District 19.50    
  2 Oliver Bromby Team Southampton 19.25    
  3 Ben Wreford Mountbatten School 14.25    
  4 Ben Carter Team Southampton 14.00    
  5 Thomas Harriskine-Cook Isle of Wight 13.75    
  6 Luke Grech Team Southampton 13.25    

 Speed Bounce

  1 Elias Hudson Isle of Wight 60    
  2 Kieran Phillips Isle of Wight 59    
  3 Alexander Allen Team Southampton 51    
  4 Ben Carter Team Southampton 49    
  5 Ben Wreford Mountbatten School 49    
  6 Bradley Apps Team Southampton 47    
  7 Stanley Reilly Halterworth School 46    
  8 Elliot Baxman Halterworth School 45    
  9 James Butcher Havant 33    
  10 Daniel Attfield Aldershot, Farnham & District 27    

 Balance Beam

  1= Thomas Harriskine-Cook Isle of Wight 60    
  1= Charlie Maw Winchester & District 60    
  3 Dan Williams Yateley School 58    
  4 Sam Costley Team Southampton 44    
  5 Thomas Mortiboys Farnborough 43    
  6 Elliott Hammond Mountbatten School 36    
  7 Calum Upton Winchester & District 33    
  8 Kieran Hooper-Robinson Team Southampton 32    
  9= Stanley Jeffery Langstone Junior School 23    
  9= Matthew Marum City of Portsmouth 23    
  11 Ben Fower Mountbatten School 22    

 Long Jump

  1 Alexander Allen Team Southampton 2.06    
  2 Charlie Maw Winchester & District 2.02    
  3 Thomas Mortiboys AFC 1.94    
  4 George Buley Winchester & District 1.70    
  5 Bradley Apps Team Southampton 1.66    
  6 Matthew Marum City of Portsmouth 1.66    
  7 Conner Adey Yateley School 1.64    
  8 Thomas Harriskine-Cook Isle of Wight 1.58    

 Triple Jump

  1 Kieran Phillips Isle of Wight 6.47    
  2 Dan Williams Yateley School 5.45    
  3 Elliot Baxman Halterworth School 5.34    
  4 Joe Kalus Team Southampton 5.26    
  5 Ben Fower Mountbatten School 5.02    
  6 Ben Carter Team Southampton 4.96    
  7 Stanley Reilly Halterworth School 4.84    
  8= Sam Costley Team Southampton 4.61    
  8= Elliott Hammond Mountbatten School 4.61    
  9 Oliver Bromby Team Southampton 4.47    

 Vertical Jump

  1 Elias Hudson Isle of Wight 44    
  2 Kieran Hooper-Robinson Team Southampton 41    
  3 Ben Wreford Mountbatten School 38    
  4 Calum Upton Winchester & District 36    
  5 Stanley Jeffery Langstone Junior School 32    
  6 Craig Joyce-Hough Portswood Primary School 31    
  7 James Butcher Havant 30    
  8 Daniel Attfield Aldershot, Farnham & District 21