May Day Under 11 Athletics 2008
5 May at Mountbatten Centre, Portsmouth
Results - Girls

 80 metres

 Heat 1
  1 Rhiannon Jenkins Basingstoke & Mid Hants 12.7   Gold
  2 Klara Lyne Winchester & District 13.5    
  3 Natalie Gilfrin Aldershot, Farnham & District 13.6    
  4 Lucy Bushnell HW School 14.8    
  5 Chloe Hulse Winchester & District 14.9    
 Heat 2
  1 Eleanor Allen Aldershot, Farnham & District 12.7   Gold
  2 Courtney Woodhead Aldershot, Farnham & District 12.9   Silver
  3 Charlotte Atwood Team Southampton 13.1   Bronze
  4 Isobel Gray Winchester & District 13.2    
  5 Alex Phillips Poole Runners 14.0    

 150 metres

 Heat 1
  1 Pippa Tilney Aldershot, Farnham & District 23.9   Gold
  2 Hannah Knapton Bentworth School 24.0   Silver
  3 Hannah Smith South Baddesley School 25.3    
  4 Alethea Norman-Rudd Bentworth School 27.2    
  5 Claire Seaman Team Southampton 27.8    
 Heat 2
  1 Eleanor Allen Aldershot, Farnham & District 24.0   Silver
  2 Abbie Fisher Team Southampton 24.4    
  3 Charlotte Atwood Team Southampton 24.6    
  4 Katie Stevens Aldershot, Farnham & District 24.7    
  5 Emily Green Team Southampton 26.6    
 Heat 3
  1 Rhiannon Jenkins Basingstoke & Mid Hants 24.1   Bronze
  2 Courtney Woodhead Aldershot, Farnham & District 25.1    
  3 Kelly O'Mahony Wimborne 25.5    
  4 Lucy Bushnell HW School 28.6    

 600 metres

  1 Kierra Barker Basingstoke & Mid Hants 2:00.0 BP Gold
  2 Natalie Gilfrin Aldershot, Farnham & District 2:09.9   Silver
  3 Kelly O'Mahony Wimborne 2:11.5   Bronze
  4 Emily Green Team Southampton 2:13.2    
  5 Suzannah Egleston Bentworth School 2:23.8    
  6 Victoria Scott Bentworth School 2:32.1    
  7 Jessica Hulse Winchester & District 2:38.9    

 1200 metres

  1 Katie Stevens Aldershot, Farnham & District 4:18.8   Gold
  2 Hannah Knapton Bentworth School 4:26.1   Silver
  3 Pippa Tilney Aldershot, Farnham & District 4:27.5   Bronze
  4 Hannah Smith South Baddesley School 4:37.6    
  5 Klara Lyne Winchester & District 4:39.3    
  6 Alex Phillips Poole Runners 4:57.5    
  7 Claire Seaman Team Southampton 4:59.8    
  8 Emily Kent Winchester & District 5:02.1    
  9 Alethea Norman-Rudd Bentworth School 5:03.6    

 70m Hurdles

 Heat 1
  1 Kierra Barker Basingstoke & Mid Hants 12.9 BP Gold
  2 Abbie Fisher Team Southampton 16.5   Silver
  3 Isobel Gray Winchester & District 17.5    
  4 Phoebe Rowe Bentworth School 18.3    
 Heat 2
  1 Suzannah Egleston Bentworth School 16.6   Bronze
  2 Sophie Merritt - 16.8    
  3 Jessica Hulse Winchester & District 17.6    

 Long Jump

  1 Kierra Barker Basingstoke & Mid Hants 3.69   Gold
  2 Abbie Fisher Team Southampton 3.40   Silver
  3 Sophie Merritt - 3.29   Bronze
  4 Isobel Gray Winchester & District 3.24    
  5 Hannah Knapton Bentworth School 3.11    
  6 Courtney Woodhead Aldershot, Farnham & District 3.08    
  7 Suzannah Egleston Bentworth School 3.05    
  8 Alethea Norman-Rudd Bentworth School 2.95    
  9 Pippa Tilney Aldershot, Farnham & District 2.93    
  10 Claire Seaman Team Southampton 2.74    
  11 Jessica Hulse Winchester & District 2.69    
  12 Chloe Hulse Winchester & District 2.69    
  13 Kelly O'Mahony Wimborne 2.68    
  14 Phoebe Rowe Bentworth School 2.56    
  15 Victoria Scott Bentworth School 2.50    
  16 Lucy Bushnell HW School 1.79    

 Shot

  1 Sophie Merritt - 6.49 BP Gold
  2 Natalie Gilfrin Aldershot, Farnham & District 4.94   Silver

 Javelin

  1 Emily Green Team Southampton 15.44 BP Gold
  2 Katie Stevens Aldershot, Farnham & District 15.33   Silver
  3 Charlotte Atwood Team Southampton 6.98   Bronze

 4x50m Relay

  1 Team R   32.8 BP Gold
  2 Team P   33.4   Silver
  3 Team S   33.6   Bronze
  4 Team D   35.7    
  5 Team E   36.4