Hampshire AA Under 11 May Day Athletics 2009
4 May at Mountbatten Centre, Portsmouth
Results

 Under 11 Boys

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 Harry Tosen Winchester & District 11.3 57 3.46 52 22.46 44 2:01.0 69 222
2 Christopher Buckett St Peter's Primary School 12.2 48 3.52 54 26.80 53 2:04.1 66 221
3 Thomas Whitehead Winchester & District 12.4 46 3.27 45 24.40 48 2:04.4 66 205
4= Eddie Jenkinson Team Southampton 12.0 50 2.86 32 27.42 54 2:02.8 68 204
4= Gary Smart-McMullan Team Southampton 12.0 50 3.16 42 20.56 41 1:59.4 71 204
6 Niklaus Henry Scantabout Primary School 12.2 48 2.93 34 29.67 59 2:09.7 61 202
7 Jack Tibbit Winchester & District 11.9 51 2.96 35 23.21 46 2:12.1 58 190
8 Sam Costley Team Southampton 12.6 44 3.12 40 21.60 43 2:09.6 61 188
9 Ross Simmonds Team Southampton 12.4 46 3.07 39 17.81 35 2:12.7 58 178
10 Toby Roe City of Portsmouth 13.2 38 3.10 40 17.70 35 2:14.3 56 169
11 Thomas Bruce Scantabout Primary School 12.0 50 2.21 10 22.40 44 2:22.1 48 152
12 Sean Walters Scantabout Primary School 12.9 41 2.15 10 22.14 44 2:32.3 38 133
13 Alfie Macer Westover School 13.6 34 1.95 10 8.09 16 2:24.6 46 106

 Under 11 Girls

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 Laurie Dawkins Exeter Harriers 11.6 54 3.68 59 25.37 50 2:07.2 63 226
2 Abbie Fisher Team Southampton 11.5 55 3.36 48 17.65 35 1:56.3 74 212
3 Evie Grice City of Portsmouth 12.3 47 3.12 40 20.67 41 2:05.8 65 193
4 Natalie Gilfrin Aldershot, Farnham & District 12.4 46 3.33 47 17.09 34 2:19.5 51 178
5 Lucy Wildash Basingstoke & Mid Hants 12.4 46 3.15 41 8.49 16 2:01.1 69 172
6 Isobel Gray Winchester & District 12.1 49 3.26 45 15.70 31 2:24.8 46 171
7 Madison Cooper Team Southampton 12.1 49 3.02 37 9.13 18 2:38.8 32 136
8 Sophie Warburton West Hill Park School 13.0 40 2.64 24 10.69 21 2:26.9 44 129
9 Emma Redfern Team Southampton 12.7 43 2.42 17 7.42 14 2:21.5 49 123

 Under 10 Boys

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1* Aiden Gaizley Purbrook Junior School 11.9 51 3.15 41 15.55 31 2:24.0 46 169
2 David Hurrell Winchester & District 12.6 44 2.98 36 15.73 31 2:12.5 58 169
3 Georgie Henry Scantabout Primary School 12.2 48 2.37 15 26.46 52 2:17.4 53 168
4 Tom Lane Winchester & District 12.9 41 2.63 24 20.78 41 2:18.5 52 158
5 Rory Williams Aldershot, Farnham & District 12.1 49 2.77 29 13.29 26 2:21.2 49 153
6 Gregory Kenley Scantabout Primary School 14.1 29 1.86 10 22.70 45 2:31.8 39 123
7 Lawrence Gilfrin Aldershot, Farnham & District 13.4 36 2.08 10 9.74 19 2:26.0 44 109
8 Matthew Newell Scantabout Primary School 14.1 29 1.76 10 11.20 22 2:35.4 35 96
* on countback

 Under 10 Girls

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 Melissa Cavanagh City of Portsmouth 11.5 55 3.65 58 24.18 48 2:14.2 56 217
2 Katya Oldfield City of Portsmouth 12.3 47 3.29 46 19.53 39 2:15.2 55 187
3 Sharna Capel-Watson Havant 12.5 45 3.26 45 10.74 21 2:12.0 58 169
4 Maisie Grice City of Portsmouth 12.8 42 2.74 28 13.64 27 2:14.8 56 153
5 Amelia Cook Basingstoke & Mid Hants 13.3 37 2.44 18 13.67 27 2:25.3 45 127
6 Grace Kelly City of Portsmouth 13.5 35 2.51 20 16.46 32 2:32.3 38 125
7 Abigail Cleverley City of Portsmouth 13.7 33 2.49 19 10.22 20 2:28.8 42 114
8 Emma Cully New Forest Junior 15.0 20 1.82 10 5.69 11 3:02.1 10 51