Hampshire AA Under 11 May Day Athletics 2010
3 May at Mountbatten Centre, Portsmouth
Results

 Under 11 Boys

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 William Edwards Basingstoke & Mid Hants 13.01 40 3.62 57 34.90 69 1:53.66 77 243
2 Thomas Steggall Western Primary School 11.89 52 3.23 44 38.25 76 2:09.38 61 233
3 Aaron Ottembrajt New Forest Junior 11.42 46 3.27 45 24.40 48 2:10.99 60 218
4 Mike Morris Southampton 11.87 52 3.13 41 30.74 61 2:07.63 63 217
5 Dylan Kirkwood Charlton House School 12.07 50 3.02 37 27.66 54 2:00.74 70 211
6 Kwesi James City of Portsmouth 11.69 54 3.36 48 24.48 48 2:12.50 58 202
7 Alex White City of Portsmouth 11.69 54 3.07 39 25.86 51 2:13.08 57 204
8 Marco Chiossone Basingstoke & Mid Hants 12.60 44 2.75 28 24.97 49 2:16.25 54 175
9 Tom Lane Winchester & District 12.76 43 2.84 31 21.33 42 2:18.39 52 168
10 Lewis Thomson Southampton 12.82 42 2.18 10 20.40 40 1:59.63 71 163
11 Samuel Shepherd City of Portsmouth 13.03 40 2.84 31 20.76 41 2:26.91 44 156
12 Lawrence Gilfrin Aldershot, Farnham & District 12.54 45 2.72 27 6.05 12 2:21.74 49 133
13 Liam O'Hare City of Portsmouth - - 2.67 25 25.74 51 2:28.30 42 118

 Under 11 Girls

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 Millie Cavanagh City of Portsmouth 11.45 56 3.82 64 32.89 65 2:02.94 68 253
2 Katya Oldfield City of Portsmouth 11.73 53 3.18 42 17.92 35 2:03.69 67 197
3* Polly McClaren City of Portsmouth 12.05 50 3.29 46 17.61 35 2:07.99 63 194
4 Holly Mills Andover 11.58 55 3.10 40 17.31 34 2:05.23 65 194
5 Stevey-May Biles Southampton 12.47 46 3.16 42 18.79 37 2:04.88 66 191
6 Mollie Renshaw Southampton 12.29 48 2.64 24 20.05 40 2:15.32 55 167
7 Emma Froome Winchester & District 12.32 47 2.68 26 22.71 45 2:37.86 33 151
8 Elise Sherwin City of Portsmouth 12.72 43 2.52 20 11.53 23 2:11.41 59 145
9 Emily Lannigan Basingstoke & Mid Hants 12.79 43 2.30 13 17.85 35 2:20.97 50 141
10 Ellise Mathieson Western Primary School 12.08 50 2.89 33 13.89 27 2:46.82 24 134
11 Gemma Carr Shirley Junior School 13.76 33 2.60 23 13.25 26 2:31.38 39 121
12 Charlotte Hall Winchester & District 12.67 44 22.1 10 8.62 17 2:44.88 26 97
* on countback

 Under 10 Boys

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 Matthew Whitehead Abbotswood Junior School 12.9* 41 3.24 44 31.10 62 2:08.92 62 209
2 Jake Norris Southampton 12.5* 45 3.23 44 33.44 66 2:27.37 43 198
3 Glenn Balfour Bournemouth 12.6* 44 3.00 36 23.69 47 2:00.02 70 197
4 Lewis Avenell Basingstoke & Mid Hants 12.8* 42 2.65 25 24.26 48 2:03.17 67 182
5 Freddie Hazlitt Winchester & District 13.1* 39 3.06 37 20.38 40 2:13.27 57 173
6 Joseph Ulysses Basingstoke & Mid Hants 13.0* 44 3.00 36 17.46 34 2:18.75 52 162
7 Thomas Coleman City of Portsmouth 13.2* 38 2.54 21 16.53 33 2:03.91 67 159
8 Gregory Coleman City of Portsmouth 13.4* 36 2.38 16 19.55 39 2:13.72 57 148
9 Freddie Thackray Winchester & District 14.2* 28 2.50 20 20.64 41 2:12.89 58 147
10 Ryan Hutchinson Southampton 13.6* 34 NJ 0 22.22 44 2:22.07 48 126
11 Russell Hopper Fleet & Crookham 13.0* 40 2.61 23 6.43 12 2:21.24 49 124
* manual time

 Under 10 Girls

  Name Club 75m Long Jump Howler 600m Total
      Time pts Dist. pts Dist. pts Time pts Points
1 Maisie Grice City of Portsmouth 12.58 45 2.96 35 21.31 42 2:06.42 64 186
2 Amelia Cook Basingstoke & Mid Hants 12.56 45 2.94 34 23.92 47 2:12.72 58 184
3 Polly Rochford Winchester & District 12.62 44 2.95 35 16.79 33 2:04.86 66 178
4 Ellie Hodgson Southampton 11.53 55 2.81 30 20.30 40 2:18.05 52 177
5 Gaia Osborne City of Portsmouth 12.77 43 3.09 39 19.18 38 2:27.71 43 163
6 Abigail Cleverley City of Portsmouth 13.06 40 2.79 29 17.90 35 2:20.51 50 154
7 Sophie Bundock Basingstoke & Mid Hants 12.15 49 2.82 30 10.43 20 2:18.79 52 151
8 Rachael Henry Basingstoke & Mid Hants 13.46 36 2.63 24 17.93 35 2:29.37 41 136
9 Fenella Johnson City of Portsmouth 13.46 36 2.46 18 8.34 16 2:12.52 58 128
10= Katherine Abel Basingstoke & Mid Hants 12.58 45 2.65 25 13.64 27 2:44.69 26 123
10= Victoria Butler-Clack Basingstoke & Mid Hants 12.93 41 2.59 23 8.47 16 2:27.34 43 123
12 Lucy Torrance Winchester & District 13.07 40 2.08 10 12.41 24 2:25.78 45 119
13 Adrian Mylrea New Forest Junior 13.55 35 2.25 11 14.08 28 2.27.47 43 117
14 Kirsty Archibald Basingstoke & Mid Hants 14.56 25 1.52 10 6.67 13 2:45.28 25 73