Hampshire AA Track & Field Championships 2011
14/15 May at Mountbatten Centre, Portsmouth
Results - Under 20 Men

100m (Sun)

FINAL (Wind: +1.9m/sec)

1 Adam Harwood   Andover 11.15    
2 Joshua Allaway   Channel Islands 11.22    
3 Calum Bressington   Southampton 11.53    
4 Doug Booth   University of Portsmouth 11.68    
5 Will Hodgetts   Southampton 11.73    
6 Matthew Bartlett   City of Portsmouth 11.86    

200m (Sat)

FINAL (Wind: +1.8m/sec)

1 Adam Harwood   Andover 22.42    
2 Ben Winstanley   Southampton 22.42    
3 Sam Dawkins   Channel Islands 22.56    
4 Calum Bressington   Southampton 22.95    
5 Joshua Allaway   Channel Islands 23.05    
6 Will Hodgetts   Southampton 23.78    
7 Matthew Bartlett   City of Portsmouth 24.10    

400m (Sun)

Heat 1

1 Aaron Bennett   Southampton 49.94 Q  
2 Sean Adams   Southampton 50.18 Q  
3 Steven Carter   Isle of Wight 50.58 Q  
4 Christopher Ladhams   Basingstoke & Mid Hants 51.54 q  
5 Ross Hanley   Guernsey Island 54.17    
6 Nicholas Murray   Winchester & District 54.23    
7 Jonathon le Gallez   Guernsey Island 56.32    
8 Phillip Browne   City of Portsmouth 58.45    

Heat 2

1 Ben Winstanley   Southampton 50.35 Q  
2 Sam Dawkins   Channel Islands 51.61 Q  
3 Thomas Syckelmoore   Basingstoke & Mid Hants 51.98 Q  
4 Calum Bressington   Southampton 52.44 q  
5 Tom McKellar   Basingstoke & Mid Hants 52.73    
6 Zac Hanley   Guernsey Island 54.78    
7 Chris Hawkins   Winchester & District 55.30    
8 Igor Freitas   Guernsey Island 61.10    

FINAL

1 Ben Winstanley   Southampton 50.27    
2 Sam Dawkins   Channel Islands 50.46    
3 Sean Adams   Southampton 50.53    
4 Aaron Bennett   Southampton 50.55    
5 Steven Carter   Isle of Wight 51.59    
6 Christopher Ladhams   Basingstoke & Mid Hants 51.61    
7 Thomas Syckelmoore   Basingstoke & Mid Hants 51.92    

800m (Sat)

FINAL

1 Aaron Bennett   Southampton 1:53.14   CBP
2 Harvey Dixon   Aldershot, Farnham & District 1:54.52    
3 Christopher Ladhams   Basingstoke & Mid Hants 1:57.57    
4 Elliott Dorey   Jersey Spartan 1:59.02    
5 Matthew Brown   Aldershot, Farnham & District 2:03.03    
6 Simon Campbell   Southampton 2:03.89    
7 Martin Campbell   Southampton 2:04.93    
8 Christopher Adams   Andover 2:06.71    
9 William Bodkin   Guernsey Island 2:06.90    
- Phillip Browne   City of Portsmouth DNF    

1500m (Sun)

FINAL

1 Alex Teuten   City of Portsmouth 4:02.87    
2 Stephen Reid   Basingstoke & Mid Hants 4:09.36    
3 Tom Bennett   Andover 4:11.84    
4 William Bodkin   Guernsey Island 4:14.76    
5 Chris Neil   Andover 4:16.27    
6 Graham Fisher   Southampton 4:16.97    
7 Martin Campbell   Southampton 4:17.90    
8 Simon Campbell   Southampton 4:19.22    
9 Darren Carr   Basingstoke & Mid Hants 4:19.69    

3000m (Sat)

FINAL

1 Harvey Dixon   Aldershot, Farnham & District 8:38.93    
2 Alex Teuten   City of Portsmouth 8:48.15    
3 Graham Fisher   Southampton 9:21.78    
4 Chris Neil   Andover 9:27.52    
5 Tom Watson   Basingstoke & Mid Hants 9:35.03    

2000m Steeplechase (Sun)

FINAL

1 Graham Fisher   Southampton 6:54.76    

110m Hurdles (Sun)

FINAL (Wind: +1.9m/sec)

1 Samuel Deery   Andover 16.26    

400m Hurdles (Sat)

FINAL

1 Sean Adams   Southampton 54.79    
2 Chris Hawkins   Winchester & District 63.18    

3000m Walk (Sat)

No competition

High Jump (Sun)

1 Daniel Miller   Southampton 1.85    
2 Aaron Dunne   Southampton 1.70    

Pole Vault (Sat)

- Richard Humby   Southampton No ht    

Long Jump (Sat)

1 Rob Woolgar   Aldershot, Farnham & District 6.33 w(+3.3)  
2 Leon Phillips   Isle of Wight 6.23 (+1.6)  
3 Ross Hanley   Guernsey Island 6.05 (+1.9)  
4 Calum Bressington   Southampton 6.03 (+1.3)  
5 Zac Hanley   Guernsey Island 5.78 w(+2.8)  
6 Igor Freitas   Guernsey Island 5.18 (+1.6)  

Triple Jump (Sun)

1 Charlie Occomore   Isle of Wight 13.50 (+1.2)  
2 Rob Woolgar   Aldershot, Farnham & District 13.08 w(+2.7)  
3 Ross Hanley   Guernsey Island 12.64 w(+2.1)  
4 Zac Hanley   Guernsey Island 10.93 (+2.0)  

Shot (Sun)

1 Gary Jones   Andover 12.76    
2 Joshua Kelly   Havant 12.43    
3 Ilya Iyengar   Winchester College 7.31    

Discus (Sat)

1 Gary Jones   Andover 43.71    
2 Alex Fitzpatrick   City of Portsmouth 28.85    
3 Igor Freitas   Guernsey Island 18.01    

Hammer (Sun)

1 Gary Jones   Andover 49.14    
2 Alex Fitzpatrick   City of Portsmouth 36.57    
3 Jonathon le Gallez   Guernsey Island 20.39    

Javelin (Sat)

1 Richard Shuttleworth   City of Portsmouth 69.25   CBP