South of England AA Cross-Country Championships 2012
28 January at Stanmer Park, Brighton
Women and Girls
including all athletes from Hampshire-affiliated clubs (not necessarily Hampshire qualified)

Senior Women (8000 metres)

1Ceri MitchellSouthampton29:44
2Lauren DeadmanHavering Mayesbrook29:49
3Lucy ElliottWinchester & District30:20
28Naomi LenaneAldershot, Farnham & District32:34
29Karen HazlittWinchester & District32:38
31Laura BrentonSouthampton32:40
33Montana JonesAldershot, Farnham & District32:45
40Laura OdellAldershot, Farnham & District33:15
49Michaela McCallumWinchester & District33:41
55Nicola BlandfordSouthampton34:03
58Sharon ElderAldershot, Farnham & District34:19
123Cath WheelerOverton Harriers37:13
130Amy TannerHardley Runners37:26
159Rebecca SleapBasingstoke & Mid Hants38:52
161Hannah CoombsSouthampton38:54
173Sarah BoltonBasingstoke & Mid Hants39:44
176Lucy MayStubbington Green Runners39:49
179Cathy StewartAldershot, Farnham & District39:54
187Alison FenwickWinchester & District40:15
192Sam PrierAldershot, Farnham & District40:37
198Jess PrierAldershot, Farnham & District40:57
204Verity SnookAldershot, Farnham & District41:09
206Amanda GodfreyVictory41:11
208Donna MitchellStubbington Green Runners41:23
216Sarah McCannOverton Harriers41:42
235Rachael OpenshawStubbington Green Runners42:43
241Alison HoldwayFleet & Crookham43:19
243Audra DennisonOverton Harriers43:26
253Anita McReynoldsVictory43:47
269Lou WalkerWinchester & District44:53
271Monique Van NeutenOverton Harriers45:08
275Lynda MasseySouthampton45:24
282Ursula PuentenerSouthampton46:21
285Emma PilbeamTotton RC46:31
295Sharon WhiteStubbington Green Runners48:05
310Belinda HardingVictory51:02
314Marilyn CrockerVictory51:25
326Rene PilbeamTotton RC54:02
330Linda NokeHardley Runners56:34

Teams

1Aldershot, Farnham & District159( 28 33 40 58 )
2Serpentine RC203( 4 59 68 72 )
3Belgrave Harriers239( 16 63 78 82 )
5Southampton248( 1 31 55 161 )
7Winchester & District268( 3 29 49 187 )
34Aldershot, Farnham & District 'B'773( 179 192 198 204 )
38Overton Harriers853( 123 216 243 271 )
39Stubbington Green Runners914( 176 208 235 295 )
47Victory1084( 206 254 310 314 )

Under 20 Women (6000 metres)

1Emelia GoreckaAldershot, Farnham & District22:01
2Louise SmallAldershot, Farnham & District22:34
3Jess ChenCity of Portsmouth23:29
5Rachel RobinsonAldershot, Farnham & District23:35
7Jess AndrewsAldershot, Farnham & District23:58
11Ruth HaynesAldershot, Farnham & District24:21
16Emma GilmoreCity of Portsmouth24:41
20Claire ArnoldAldershot, Farnham & District24:52
25Katie HicksonSouthampton26:02
29Jen McLachlinWinchester & District26:26
33Sophie DarlingSouthampton26:45
37Sofie KentAldershot, Farnham & District27:03
41Amy BreamHavant28:16
42Victoria StoodleyWinchester & District28:32

Teams

1Aldershot, Farnham & District15( 1 2 5 7 )
2Tonbridge150( 31 32 43 44 )

Under 17 Women (5000 metres)

1Alex ClayInvicta East Kent17:12
2Jessica JuddChelmsford17:26
3Grace BakerAldershot, Farnham & District17:32
4Laura GentAldershot, Farnham & District17:38
6Rebecca HowardAldershot, Farnham & District18:03
8Susan Shiel-RankinAldershot, Farnham & District18:13
10Harriet PreedyAldershot, Farnham & District18:20
13Rosanna StewartAldershot, Farnham & District18:34
17Charlotte ChalwinBasingstoke & Mid Hants18:39
23Carla Plowden-RobertsIsle of Wight18:59
31Poppy Disley-MayAldershot, Farnham & District19:22
41Frances ArnottSouthampton19:55
43Beth GibsonAldershot, Farnham & District19:59
69Laura FenwickWinchester & District21:10

Teams

1Aldershot, Farnham & District21( 3 4 6 8 )
2Tonbridge62( 7 9 20 26 )
3Aldershot, Farnham & District97( 10 13 31 43 )

Under 15 Girls (4000 metres)

1Bobby ClayInvicta East Kent14:05
2Katie Shiel-RankinAldershot, Farnham & District14:22
3Gemma HollowayThurrock Harriers14:29
4Katie RoweGuernsey Island14:32
8Daisy D'SantosAldershot, Farnham & District14:57
18Hannah KnaptonWinchester & District15:16
23Gemma WildashBasingstoke & Mid Hants15:20
39Emily StoodleyWinchester & District15:39
44Molly PocockAldershot, Farnham & District15:45
45Abbie FisherSouthampton15:45
48Alan SpiersSouthampton15:47
49Rebekah PantonyAldershot, Farnham & District15:49
51Tamara MyallAldershot, Farnham & District15:53
66Lorna McCarthyCity of Portsmouth16:13
71Rosie UptonWinchester & District16:26
74Pippa TilneyAldershot, Farnham & District16:27
77Emma JonesAndover16:30
78Caitlin StewartSouthampton16:32
88Rosie GouldstoneCity of Portsmouth16:42
93Molly-Kate SharplesAldershot, Farnham & District16:44
99Katie BarneyAldershot, Farnham & District16:49
108Imogen EmmettWinchester & District17:01
112Briallen TaylorSouthampton17:05
116Eleanor MillsCity of Portsmouth17:07
146Kaya SimpsonIsle of Wight17:47
150Megan GildeaAldershot, Farnham & District17:53
172Ella NeilAndover18:34
188Georgina LaveryHavant19:32
189Nakita BradesAndover19:58

Teams

1Windsor Slough Eton & Hounslow58( 7 14 17 20 )
2Aldershot, Farnham & District103( 2 8 44 49 )
3City of Norwich166( 30 37 46 53 )
7Winchester & District236( 18 39 71 108 )
11Southampton283( 45 48 78 112 )
12Aldershot, Farnham & District317( 51 74 93 99 )

Under 13 Girls (3000 metres)

1Hope GoddardBracknell10:46
2Grace GoddardBracknell10:50
3Saskia MillardHerne Hill Harriers10:58
22Lucy WildashBasingstoke & Mid Hants11:43
24Josie CzuraCity of Portsmouth11:45
45Stacey BurrowsAldershot, Farnham & District12:07
46Tilly HortonAldershot, Farnham & District12:08
52Catherine DarlisonWinchester & District12:11
84Emily AyersAldershot, Farnham & District12:35
96Hannah JacobsAldershot, Farnham & District12:39
126Eden CrumplinIsle of Wight12:54
128Rosie LynchSouthampton12:54
144Amy RatcliffeAldershot, Farnham & District13:06
145Cara UptonWinchester & District13:07
146Holly PowellSouthampton13:07
171Aimee CoppinSouthampton13:34
178Izzie UptonWinchester & District13:42
195Kathryn SimpsonVictory14:12
200Amelia CookBasingstoke & Mid Hants14:19
213Olivia HollosSouthampton15:03

Teams

1Bracknell33( 1 2 9 21 )
2West Suffolk110( 8 15 19 68 )
3Blackheath & Bromley Harriers130( 6 10 55 59 )
8Aldershot, Farnham & District271( 45 46 84 96 )
29Southampton658( 128 146 171 213 )