Hampshire Schools' AA Combined Events Championships
22 May 2014 at Winchester Sports Stadium
Results

Under 17 Boys

  Name
Club
event: SP 100mH DT HJ 1500m Total
1 Thomas Miller result: 9.93 14.7 21.52 1.65 5:11.2  
  Portsmouth Grammar points: 481 697 301 504 497 2480
2 Owen Lawrence result: 8.85 14.5 21.48 1.80 5:31.9  
  Bitterne Park points: 417 719 300 627 390 2453
3 Kieran Nicholls result: 8.16 16.7 31.82 1.53 5:24.1  
  Harrow Way points: 376 500 500 411 429 2216
4 Kieran Vickery result: 6.81 16.7 16.46 1.53 5:23.6  
  Robert Mays points: 296 500 207 411 431 1845
5 Jack Burkill result: 9.86 19.5 17.36 1.56 5:55.4  
  Robert Mays points: 477 275 223 434 283 1692

Under 17 Girls

  Name
Club
event: 80mH JT SP HJ 800m Total
1 Emma Shaw result: 14.6 16.74 7.76 1.41 2:52.7  
  St Edmunds points: 511 229 384 523 436 2083
2 Natasha Porter result: 15.1 13.08 4.98 1.27 2:38.0  
  Robert Mays points: 471 162 207 379 596 1815
3 Phoebe Boyles result: 17.2 13.94 6.72 1.30 2:38.6  
  Robert Mays points: 314 177 317 409 589 1806
4 Jaz Raymond result: 14.8 15.03 7.02 1.27 3:06.0  
  Robert Mays points: 497 197 336 379 311 1720
5 Kate Estlea result: 17.2 9.58 5.86 1.15 2:35.3  
  Robert Mays points: 314 99 262 266 628 1569
6 Grace Moore result: 17.1 11.97 5.62 1.30 3:07.0  
  Robert Mays points: 320 142 247 409 303 1421
7 Abby Moss result: 13.8 8.10 7.05 0.00 0:00.0  
  Portsmouth Grammar points: 588 72 338 0 0 998

Under 15 Boys

  Name
Club
event: HJ 80mH LJ SP 800m Total
1 Malachi Gair result: 1.74 14.0 5.21 8.64 2:28.5  
  Robert Mays points: 577 483 423 404 340 2227
2 Arm Harawan result: 1.44 13.9 4.57 7.71 2:42.0  
  Mayfield points: 345 493 303 349 194 1684
3 Chris Weil result: 1.44 14.7 4.45 7.57 2:37.7  
  Portsmouth Grammar points: 345 422 281 341 236 1625
4 Alex Morton result: 1.41 14.7 4.97 8.21 2:56.7  
  Robert Mays points: 324 422 377 379 78 1580
5 Joshua Nash result: 0.00 13.7 5.30 9.15 2:46.7  
  Wildern points: 0 511 441 435 152 1539
6 Sam Stockel result: 1.41 14.7 4.50 7.89 2:56.3  
  Robert Mays points: 324 422 290 360 81 1477
7 Thomas Russill result: 1.20 16.4 4.28 7.24 2:41.5  
  Robert Mays points: 188 288 252 321 198 1247
8 Thomas Coleman result: 1.23 0.0 0.00 0.00 0:00.0  
  St George's points: 206 0 0 0 0 206

Under 15 Girls

  Name
Club
event: 75mH SP HJ LJ 800m Total
1 Iona Sheerin result: 11.6 9.66 1.50 4.64 2:57.1  
  Ringwood points: 722 507 621 464 393 2707
2 Milly Cook result: 12.2 10.31 1.44 4.60 2:52.4  
  Sherfield points: 652 550 555 454 439 2650
3 Amaya Scott result: 12.5 8.48 1.38 4.55 2:39.8  
  Mountbatten points: 620 430 491 441 575 2557
4 Bobbie Davies result: 14.4 6.53 1.38 4.86 2:28.9  
  Cams Hill points: 446 305 491 522 707 2471
5 Hannah Haugvik result: 12.1 6.70 1.41 4.44 2:45.5  
  Robert Mays points: 663 316 523 413 511 2426
6 Maisie Grice result: 14.1 7.55 1.29 4.33 2:31.1  
  Cams Hill points: 471 370 399 386 679 2305
7 Gwen Leaming result: 12.6 9.04 1.17 4.04 2:54.9  
  Robert Mays points: 609 467 284 317 414 2091
8 Polly Rochford result: 14.9 6.42 1.38 3.83 2:38.4  
  St Swithun's points: 406 298 491 270 591 2056
9 Lydia Summers result: 15.0 6.12 1.29 4.30 2:38.0  
  Robert Mays points: 399 279 399 379 596 2052
10 Perdi Kennedy result: 13.3 7.40 1.17 4.23 2:54.9  
  St Swithun's points: 539 361 284 362 414 1960
11 Ellen Chandler result: 13.7 6.36 1.32 3.96 2:59.8  
  Hounsdown points: 502 294 429 299 367 1891
12 Megan Adrian result: 14.8 5.61 1.17 3.06 3:24.8  
  Robert Mays points: 414 247 284 117 169 1231
13 Harriet Mound result: 17.1 6.12 1.17 3.46 0:00.0  
  St Edmund's points: 257 279 284 192 0 1012