Lakeside Road Relays
incorporating The Hampshire Road Relay Championships
Sunday 17 April 2016
Under 15 & Under 13 Boys and Girls

Leg 1

 Cat.
Pos.
 
1Toby HaleU15BSouthampton17:52
2Harry MooreU15BCity of Portsmouth 'A'27:56
3Ben BrownU13BSouthampton 'A'18:09
4Callum CrookU15BCity of Portsmouth 'B'38:19
5Matthew ThomasU15BCity of Portsmouth 'C'48:40
6Mia BillinsU15GCity of Portsmouth 'A'18:55
7Cameron Walker-PowellU13BCity of Portsmouth 'A'28:55
8Elizabeth AdamsonU13GSouthampton19:07
9Isla AllanU15GWinchester & District29:08
10Josh HawkeU13BWinchester & District39:10
11Olivia EastU13GCity of Portsmouth 'B'29:11
12Aimee RaynerU15GSouthampton39:11
13Eloise O'NeillU13GCity of Portsmouth 'A'39:13
14Imogen TannerU13GIndependent Intelligent Fitness49:28
15Isabelle BrydenU13GCity of Portsmouth 'C'59:33
16James MorrisU15BIndependent Intelligent Fitness59:39
17Hannah NewtonU15GCity of Portsmouth 'B'49:46
18Penelope BattyU15GCity of Portsmouth 'C'59:55
19Louis KnightU13BCity of Portsmouth 'B'410:11
20Nathan TraversU13BSouthampton 'B'510:36
21Jamima BattyU13GCity of Portsmouth 'D'610:48
22Ellie McErleanU13GWinchester & District710:58

Leg 2

 Gain Cat.
Pos.
Leg
Time
Leg
Rank
Cumul.
Time
1+1Steven CrossU15BCity of Portsmouth 'A'17:40115:36
2-1Ben WilliamsU15BSouthampton28:21216:13
3+1Josh GoldfinchU15BCity of Portsmouth 'B'38:23316:42
4-1Tommy BrammerU13BSouthampton 'A'19:15717:24
5+8Saffron MooreU13GCity of Portsmouth 'A'18:32417:45
6-1Ben CrossU15BCity of Portsmouth 'C'49:10617:50
7+2Poppy ClementsU15GWinchester & District18:58518:06
8-2Bo SansomU15GCity of Portsmouth 'A'29:16818:11
9-2Josh FawcettU13BCity of Portsmouth 'A'29:18918:13
10-2Olivia ReaveyU13GSouthampton29:241018:31
11+1Grace ReaveyU15GSouthampton39:541219:05
12-1Hattie LockeU13GCity of Portsmouth 'B'310:071319:18
13+4Katie SimisterU15GCity of Portsmouth 'B'49:441119:30
14-4Louis BrowningU13BWinchester & District310:261419:36
15-1Elizabeth NortonU13GIndependent Intelligent Fitness410:321520:00
16-1Pheobe CarlileU13GCity of Portsmouth 'C'511:061820:39
17-1Dominic TannerU15BIndependent Intelligent Fitness511:351921:14
18+1Jenson HowardU13BCity of Portsmouth 'B'411:051721:16
19+1James MooreU13BSouthampton 'B'510:471621:23

Leg 3

 Gain Cat.
Pos.
Leg
Time
Leg
Rank
Cumul.
Time
1 Adam KimberU15BCity of Portsmouth 'A'18:15223:51
2 Max SatterlyU15BSouthampton27:56124:09
3 Tom HaskellU15BCity of Portsmouth 'B'38:45325:27
4 Matt DyerU13BSouthampton 'A'18:45326:09
5+2Natasha MilesU15GWinchester & District18:59627:05
6-1Charlotte BullardU13GCity of Portsmouth 'A'19:261127:11
7+2Alex CresswellU13BCity of Portsmouth 'A'29:05827:18
8 Olivia WisemanU15GCity of Portsmouth 'A'29:09927:20
9+1Megan HulbertU13GSouthampton29:211027:52
10+1Isabelle BennettU15GSouthampton39:311328:36
11+4Olivia RoderickU13GIndependent Intelligent Fitness38:56528:56
12+1Jasmin PenniallU15GCity of Portsmouth 'B'49:381529:08
13+1Thomas BriggsU13BWinchester & District39:361429:12
14-2Yazmin KnightU13GCity of Portsmouth 'B'410:151729:33
15+2Lewis LeftwichU15BIndependent Intelligent Fitness49:03730:17
16+2Ben RiggsU13BCity of Portsmouth 'B'49:281230:44
17-1Sophie NewsomU13GCity of Portsmouth 'C'510:051630:44

Under 15 Boys

Team Pos.
(Leg No.)
 Team Pos.
after Leg
 
1CITY OF PORTSMOUTH 'A' 23:51
(1)Harry Moore27:56
(2)Steven Cross17:40
(3)Adam Kimber18:15
2SOUTHAMPTON 24:09
(1)Toby Hale17:52
(2)Ben Williams28:21
(3)Max Satterly27:56
3CITY OF PORTSMOUTH 'B' 25:27
(1)Callum Crook38:19
(2)Josh Goldfinch38:23
(3)Tom Haskell38:45
4INDEPENDENT INTELLIGENT FITNESS 30:17
(1)James Morris59:39
(2)Dominic Tanner511:35
(3)Lewis Leftwich49:03
Incomplete team:
-CITY OF PORTSMOUTH 'C' 17:50
(1)Matthew Thomas48:40
(2)Ben Cross49:10

Fastest Legs (* denotes member of incomplete team)

 (Leg No.) 
1Steven CrossCity of Portsmouth 'A'(2)7:40
2Toby HaleSouthampton(1)7:52
3Harry MooreCity of Portsmouth 'A'(1)7:56
4Max SatterlySouthampton(3)7:56
5Adam KimberCity of Portsmouth 'A'(3)8:15
6Callum CrookCity of Portsmouth 'B'(1)8:19
7Ben WilliamsSouthampton(2)8:21
8Josh GoldfinchCity of Portsmouth 'B'(2)8:23
9Matthew Thomas*City of Portsmouth 'C'(1)8:40
10Tom HaskellCity of Portsmouth 'B'(3)8:45
11Lewis LeftwichIndependent Intelligent Fitness(3)9:03
12Ben Cross*City of Portsmouth 'C'(2)9:10
13James MorrisIndependent Intelligent Fitness(1)9:39
14Dominic TannerIndependent Intelligent Fitness(2)11:35

Under 15 Girls

Team Pos.
(Leg No.)
 Team Pos.
after Leg
 
1WINCHESTER & DISTRICT 27:05
(1)Isla Allan29:08
(2)Poppy Clements18:58
(3)Natasha Miles18:59
2CITY OF PORTSMOUTH 'A' 27:20
(1)Mia Billins18:55
(2)Bo Sansom29:16
(3)Olivia Wiseman29:09
3SOUTHAMPTON 28:36
(1)Aimee Rayner39:11
(2)Grace Reavey39:54
(3)Isabelle Bennett39:31
4CITY OF PORTSMOUTH 'B' 29:08
(1)Hannah Newton49:46
(2)Katie Simister49:44
(3)Jasmin Penniall49:38
Incomplete team:
-CITY OF PORTSMOUTH 'C' 9:55
(1)Penelope Batty59:55

Fastest Legs (* denotes member of incomplete team)

 (Leg No.) 
1Mia BillinsCity of Portsmouth 'A'(1)8:55
2Poppy ClementsWinchester & District(2)8:58
3Natasha MilesWinchester & District(3)8:59
4Isla AllanWinchester & District(1)9:08
5Olivia WisemanCity of Portsmouth 'A'(3)9:09
6Aimee RaynerSouthampton(1)9:11
7Bo SansomCity of Portsmouth 'A'(2)9:16
8Isabelle BennettSouthampton(3)9:31
9Jasmin PenniallCity of Portsmouth 'B'(3)9:38
10Katie SimisterCity of Portsmouth 'B'(2)9:44
11Hannah NewtonCity of Portsmouth 'B'(1)9:46
12Grace ReaveySouthampton(2)9:54
13Penelope Batty*City of Portsmouth 'C'(1)9:55

Under 13 Boys

Team Pos.
(Leg No.)
 Team Pos.
after Leg
 
1SOUTHAMPTON 'A' 26:09
(1)Ben Brown18:09
(2)Tommy Brammer19:15
(3)Matt Dyer18:45
2CITY OF PORTSMOUTH 'A' 27:18
(1)Cameron Walker-Powell28:55
(2)Josh Fawcett29:18
(3)Alex Cresswell29:05
3WINCHESTER & DISTRICT 29:12
(1)Josh Hawke39:10
(2)Louis Browning310:26
(3)Thomas Briggs39:36
4CITY OF PORTSMOUTH 'B' 30:44
(1)Louis Knight410:11
(2)Jenson Howard411:05
(3)Ben Riggs49:28
Incomplete team:
-SOUTHAMPTON 'B' 21:23
(1)Nathan Travers510:36
(2)James Moore510:47

Fastest Legs (* denotes member of incomplete team)

 (Leg No.) 
1Ben BrownSouthampton 'A'(1)8:09
2Matt DyerSouthampton 'A'(3)8:45
3Cameron Walker-PowellCity of Portsmouth 'A'(1)8:55
4Alex CresswellCity of Portsmouth 'A'(3)9:05
5Josh HawkeWinchester & District(1)9:10
6Tommy BrammerSouthampton 'A'(2)9:15
7Josh FawcettCity of Portsmouth 'A'(2)9:18
8Ben RiggsCity of Portsmouth 'B'(3)9:28
9Thomas BriggsWinchester & District(3)9:36
10Louis KnightCity of Portsmouth 'B'(1)10:11
11Louis BrowningWinchester & District(2)10:26
12Nathan Travers*Southampton 'B'(1)10:36
13James Moore*Southampton 'B'(2)10:47
14Jenson HowardCity of Portsmouth 'B'(2)11:05

Under 13 Girls

Team Pos.
(Leg No.)
 Team Pos.
after Leg
 
1CITY OF PORTSMOUTH 'A' 27:11
(1)Eloise O'Neill39:13
(2)Saffron Moore18:32
(3)Charlotte Bullard19:26
2SOUTHAMPTON 27:52
(1)Elizabeth Adamson19:07
(2)Olivia Reavey29:24
(3)Megan Hulbert29:21
3INDEPENDENT INTELLIGENT FITNESS 28:56
(1)Imogen Tanner49:28
(2)Elizabeth Norton410:32
(3)Olivia Roderick38:56
4CITY OF PORTSMOUTH 'B' 29:33
(1)Olivia East29:11
(2)Hattie Locke310:07
(3)Yazmin Knight410:15
5CITY OF PORTSMOUTH 'C' 30:44
(1)Isabelle Bryden59:33
(2)Pheobe Carlile511:06
(3)Sophie Newsom510:05
Incomplete teams:
-CITY OF PORTSMOUTH 'D' 10:48
(1)Jamima Batty610:48
-WINCHESTER & DISTRICT 10:58
(1)Ellie McErlean710:58

Fastest Legs (* denotes member of incomplete team)

 (Leg No.) 
1Saffron MooreCity of Portsmouth 'A'(2)8:32
2Olivia RoderickIndependent Intelligent Fitness(3)8:56
3Elizabeth AdamsonSouthampton(1)9:07
4Olivia EastCity of Portsmouth 'B'(1)9:11
5Eloise O'NeillCity of Portsmouth 'A'(1)9:13
6Megan HulbertSouthampton(3)9:21
7Olivia ReaveySouthampton(2)9:24
8Charlotte BullardCity of Portsmouth 'A'(3)9:26
9Imogen TannerIndependent Intelligent Fitness(1)9:28
10Isabelle BrydenCity of Portsmouth 'C'(1)9:33
11Sophie NewsomCity of Portsmouth 'C'(3)10:05
12Hattie LockeCity of Portsmouth 'B'(2)10:07
13Yazmin KnightCity of Portsmouth 'B'(3)10:15
14Elizabeth NortonIndependent Intelligent Fitness(2)10:32
15Jamima Batty*City of Portsmouth 'D'(1)10:48
16Ellie McErlean*Winchester & District(1)10:58
17Pheobe CarlileCity of Portsmouth 'C'(2)11:06