Alton Sports logo Hampshire Cross Country League 2018/19
12 January at Prospect Park, Reading (Match 4)
Under 17 Men, Under 15 and Under 13 Boys

Under 17 Men

1 Edward Wright Southampton 17:23
2 Joe Blacknell Aldershot, Farnham & District 17:30
3 Samuel Charig City of Portsmouth 17:31
4 Elliot Pocock Aldershot, Farnham & District 17:34
5 Dan Howells Aldershot, Farnham & District 18:06
6 Theo Doran Aldershot, Farnham & District 18:12
7 Xavier Booth Aldershot, Farnham & District 18:16
8 Ben Rollings Reading AC 18:22
9 Oli Morgan Basingstoke & Mid Hants 18:25
10 Ethan Kendall Aldershot, Farnham & District 18:39
11 Joseph Mott Reading AC 18:49
12 Aaron Gill Aldershot, Farnham & District 18:54
13 Joshua Kemp Basingstoke & Mid Hants 19:07
14 Toby Woods Winchester & District 19:09
15 Cameron Coveney Basingstoke & Mid Hants 19:11
16 Ben Martin Wimborne 19:26
17 Luke Hillary Aldershot, Farnham & District 19:28
18 Matthew Raynor Reading AC 19:47
19 Dylan Holdsworth Isle of Wight 20:00
20 Liam Budd Chapel Tri 20:08
21 Jack Eaton Southampton 20:15
22 Samuel Smithwick Chapel Tri 20:19
23 Thomas Roe City of Portsmouth 21:00
24 Jack Moss-Willcox Wimborne 21:22
25 Marcus Scullion Chapel Tri 21:22
26 Henry Dix City of Salisbury 22:47

Under 17 Men - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 3 of 4
1 Aldershot, Farnham & District 7 1 6 1 7 1 11 1     20 3
2 Basingstoke & Mid Hants 39 4 41 2 25 2 37 2     101 6
3 Chapel Tri 68 5 99 5     67 4     234 14
- Andover 32 2 70 4                
- Bournemouth                        
- Camberley & District                        
- City of Portsmouth                        
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- Isle of Wight                        
- New Forest Junior                        
- Poole AC                        
- Poole Runners                        
- Reading AC 37 3         37 3        
- Ryde Harriers                        
- Southampton     57 3 55 3            
- Stubbington Green Runners                        
- Wimborne                        
- Winchester & District                        

Under 17 Men - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 3 of 4
1 Elliot Pocock Aldershot, Farnham & District 2 5 1 4   7
2 Dylan Spencer Aldershot, Farnham & District 1 3 4 -   8
3 Joe Blacknell Aldershot, Farnham & District 6 2 9 2   10
4 Edward Wright Southampton - 7 3 1   11
5 Jack Johnson Aldershot, Farnham & District 4 12 7 -   23
6 Theo Doran Aldershot, Farnham & District 10 8 11 6   24
7 Ben Rollings Reading AC 11 9 8 8   25
8 Joseph Mott Reading AC 7 - 15 11   33
9 Toby Brawn Andover 8 13 13 -   34
10 Xavier Booth Aldershot, Farnham & District - 18 10 7   35

Under 17 Men's Individual Aggregate positions in full

Under 15 Boys

1 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 12:35
2 Ryan Martin Aldershot, Farnham & District 12:36
3 Charlie Wagstaff Aldershot, Farnham & District 12:37
4 Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 12:44
5 Ryan Symington Poole AC 12:55
6 Max Duckworth Aldershot, Farnham & District 12:59
7 Douglas Scally Winchester & District 13:11
8 Richard Sutton Basingstoke & Mid Hants 13:24
9 Oliver Craggs Reading AC 13:27
10 Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 13:36
11 Alastair Rushforth Aldershot, Farnham & District 13:36
12 Dominic Exworthy Winchester & District 13:41
13 Tom Fuller Wimborne 13:42
14 Samuel Roberts Winchester & District 13:52
15 Ben White Basingstoke & Mid Hants 13:53
16 James Medley Winchester & District 14:02
17 Miles Brooks Camberley & District 14:05
18 William Campbell City of Portsmouth 14:06
19 Alfie Mumford Aldershot, Farnham & District 14:08
20 Mark Ruby Poole AC 14:09
21 Laurie Baker Reading AC 14:14
22 Lukas Bailey City of Salisbury 14:16
23 Harry Harvey Winchester & District 14:19
24 Riley Speake Aldershot, Farnham & District 14:25
25 Aryan Gupta Reading AC 14:26
26 Josh Horner Southampton 14:27
27 Guy Mitchell City of Salisbury 14:34
28 Thomas Briggs Winchester & District 14:38
29 James Pay Andover 14:47
30 Oliver Smith Basingstoke & Mid Hants 14:47
31 Stefan O'Loughnane Basingstoke & Mid Hants 14:50
32 Finn Pardy Poole AC 14:52
33 Peter Evans Chapel Tri 14:54
34 Noah Patey Isle of Wight 15:03
35 Oliver Rawles Wimborne 15:14
36 Ben Schofield Winchester & District 15:16
37 Alfie Moth Havant 16:00
38 Jacob Patey Isle of Wight 16:11
39 Rhys Primrose Reading AC 16:36
40 Ronnie Reeve Chapel Tri 16:49
41 Alfie Packett Aldershot, Farnham & District 17:02
42 Ben Richards Fleet & Crookham 17:22
43 Jacob Milchard Chapel Tri 17:44
44 Jay Spooner Isle of Wight 18:40

Under 15 Boys - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 3 of 4
1 Aldershot, Farnham & District 6 1 7 1 6 1 6 1     18 3
2 Winchester & District 55 2 42 2 102 6 33 2     130 6
3 Basingstoke & Mid Hants 66 3 49 3 59 2 33 3     141 8
4 Andover 73 4 62 5 66 3         201 12
5= Poole AC 86 6 68 6 82 5 57 5     207 16
5= Reading AC 119 8 99 8 82 4 55 4     236 16
7 Isle of Wight 123 9 94 7 107 7 116 7     317 21
8 Chapel Tri 167 11 146 10 141 9 116 6     403 25
- Bournemouth                        
- Camberley & District                        
- City of Portsmouth 112 7 114 9                
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- New Forest Junior                        
- New Forest Runners                        
- Southampton 75 5 53 4                
- Wimborne 143 10     122 8            

Under 15 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 3 of 4
1 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 1 1 1 1   3
2 Ryan Martin Aldershot, Farnham & District 2 2 2 2   6
3= Michael Gar Aldershot, Farnham & District 3 5 4 -   12
3= Charlie Wagstaff Aldershot, Farnham & District 6 - 3 3   12
5 Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 10 4 5 4   13
6 Campbell Laird Isle of Wight 4 3 7 -   14
7 Max Duckworth Aldershot, Farnham & District - 8 8 6   22
8 Alfie Spear Aldershot, Farnham & District 9 12 9 -   30
9 Douglas Scally Winchester & District 18 7 - 7   32
10 Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 12 14 11 10   33

Under 15 Boys' Individual Aggregate positions in full

Under 13 Boys

1 James Lewis Winchester & District 9:59
2 George Lambert Southampton 10:23
3 Jon Pepin Southampton 10:29
4 Nicholas Thomas Basingstoke & Mid Hants 10:35
5 Patrick Atkinson Southampton 10:36
6 Ben Chesterfield Winchester & District 10:41
7 Stanley Parkinson Winchester & District 10:45
8 James Hayward Aldershot, Farnham & District 10:46
9 Joseph Roberts Isle of Wight 10:46
10 Harry Roebuck Stubbington Green Runners 10:48
11 George Mahon Poole AC 10:49
12 Tom Grote Winchester & District 10:54
13 Michael Shingleton-Smith Winchester & District 10:56
14 Jack Hedderly Basingstoke & Mid Hants 10:56
15 Oliver Mellor Camberley & District 11:14
16 Charlie Coles City of Salisbury 11:15
17 Charlie Cox Winchester & District 11:15
18 Edward Lewis Reading AC 11:18
19 Mackenzie Van Laun City of Portsmouth 11:19
20 Tobie Dawe Camberley & District 11:24
21 Roman Turner Andover 11:25
22 Alex Nicholson Winchester & District 11:28
23 Toby Hawkins New Forest Runners 11:29
24 Niclas Olley Southampton 11:36
25 George Urwin-Mann Reading AC 11:38
26 Caleb Etheridge City of Salisbury 11:39
27 Samuel Kemp Basingstoke & Mid Hants 11:40
28 Tom Yates Basingstoke & Mid Hants 11:42
29 Olly Webb Fleet & Crookham 11:46
30 Miles Horner Southampton 11:48
31 Aidan Marshall Reading AC 11:49
32 Toby Pace Winchester & District 11:51
33 Haydn Moore Winchester & District 11:54
34 Matthew Hall New Forest Runners 11:56
35 Nathanael Rushforth Camberley & District 11:58
36 William Blount Southampton 12:00
37 Josh Fazakerley Wimborne 12:02
38 Adam Tivey Reading AC 12:08
39 Nicholas Haldane Reading AC 12:14
40 Ieuan Thomas Winchester & District 12:15
41 Archie Cunningham Wimborne 12:16
42 Jack Breeds Basingstoke & Mid Hants 12:19
43 Ryan Simpson Stubbington Green Runners 12:23
44 Ethan Harvey Southampton 12:24
45 Jacob Sheikh Reading AC 12:30
46 Finley Lax Isle of Wight 12:35
47 Ned Gates Fleet & Crookham 12:39
48 Louie Bellanti Reading AC 12:48
49 Matthew Friend Winchester & District 12:50
50 William Edwards Basingstoke & Mid Hants 12:59
51 Edward Burr Havant 12:59
52 Miles Adams Aldershot, Farnham & District 13:08
53 Elliott McCarthy Reading AC 13:11
54 Ben Read Basingstoke & Mid Hants 13:17
55 Jacob Dockree Southampton 13:22
56 Alex Richards Fleet & Crookham 13:40
57 Jackson Hill Isle of Wight 13:45
58 Samuel Brewer Bournemouth 13:59
59 Jack Doran Wimborne 14:02
60 Isaac Sandell Bournemouth 14:06
61 Finley Baulch Basingstoke & Mid Hants 14:23
62 Rio Scott-Smith Reading AC 14:48
63 Cameron Sewell Stubbington Green Runners 15:09
64 Nathan Mearns Bournemouth 15:51
65 Bradley Holdway Havant 16:13
66 Harry Paye Andover 16:39

Under 13 Boys - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 3 of 4
1 Winchester & District 9 1 10 1 13 1 14 2     32 3
2 Southampton 13 2 14 2 17 2 10 1     82 5
3= Aldershot, Farnham & District 62 4 27 3 23 3         112 10
3= Basingstoke & Mid Hants 32 3 61 4 40 4 45 3     117 10
5 Reading AC 86 5 65 5 191 9 74 5     225 15
6 City of Salisbury 93 6 102 7 83 5         278 18
7 Wimborne 103 8     106 6 137 9     346 23
8 Stubbington Green Runners 175 11 149 10 148 7 116 7     413 24
9= Bournemouth 118 9 235 13 226 11 182 10     526 30
9= Isle of Wight 191 12 215 12     112 6     518 30
11 Havant 205 13 182 11 201 10         588 34
- Andover     119 8 177 8            
- Camberley & District     141 9     70 4        
- Chapel Tri                        
- City of Portsmouth 100 7 90 6                
- Fleet & Crookham             132 8        
- New Forest Junior                        
- New Forest Runners 208 14                    
- Poole AC 125 10                    
- Poole Runners 228 15                    

Under 13 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 3 of 4
1 James Lewis Winchester & District 1 1 1 1   3
2 George Lambert Southampton 2 3 3 2   7
3= Jon Pepin Southampton 4 9 6 3   13
3= Michael Shingleton-Smith Winchester & District 3 5 5 13   13
5 Patrick Atkinson Southampton 7 2 8 5   14
6 Ben Chesterfield Winchester & District 5 4 7 6   15
7 Nicholas Thomas Basingstoke & Mid Hants 9 - 4 4   17
8 Stanley Parkinson Winchester & District 10 7 10 7   24
9 James Hayward Aldershot, Farnham & District 21 13 12 8   33
10 Jacob Matthew Southampton 13 15 11 -   39

Under 13 Boys' Individual Aggregate positions in full