Alton Sports logo Hampshire Cross Country League 2018/19
9 February - at Dibden Inclosure (Match 5)
Under 17 Men, Under 15 and Under 13 Boys

Under 17 Men

1 Elliot Pocock Aldershot, Farnham & District 20:05
2 Edward Wright Southampton 20:11
3 Ben Rollings Reading AC 20:50
4 Toby Brawn Andover 20:53
5 Xavier Booth Aldershot, Farnham & District 20:55
6 Luke Hillary Aldershot, Farnham & District 21:03
7 Oli Morgan Basingstoke & Mid Hants 21:13
8 Theo Doran Aldershot, Farnham & District 21:23
9 Joseph Mott Reading AC 21:55
10 Cameron Coveney Basingstoke & Mid Hants 22:01
11 Niall Powell Isle of Wight 22:06
12 Joshua Kemp Basingstoke & Mid Hants 22:19
13 Charlie Davies Wimborne 22:21
14 Ben Martin Wimborne 22:26
15 Matthew Raynor Reading AC 22:43
16 Jack Eaton Southampton 22:49
17 Dylan Holdsworth Isle of Wight 23:00
18 Adam Duke Aldershot, Farnham & District 23:16
19 Samuel Smithwick Chapel Tri 23:30
20 Jordan Davies Andover 24:05

Under 17 Men - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 4 of 5
1 Aldershot, Farnham & District 7 1 6 1 7 1 11 1 12 1 31 4
2 Basingstoke & Mid Hants 39 4 41 2 25 2 37 2 29 3 130 9
- Chapel Tri 68 5 99 5     67 4        
- Andover 32 2 70 4                
- Southampton     57 3 55 3            
- Reading AC 37 3         37 3 27 2    
- Bournemouth                        
- Camberley & District                        
- City of Portsmouth                        
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- Isle of Wight                        
- New Forest Junior                        
- Poole AC                        
- Poole Runners                        
- Ryde Harriers                        
- Stubbington Green Runners                        
- Wimborne                        
- Winchester & District                        

Under 17 Men - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 4 of 5
1 Elliot Pocock Aldershot, Farnham & District 2 5 1 4 1 8
2 Edward Wright Southampton - 7 3 1 2 13
3 Joe Blacknell Aldershot, Farnham & District 6 2 9 2 - 19
4 Ben Rollings Reading AC 11 9 8 8 3 28
5 Theo Doran Aldershot, Farnham & District 10 8 11 6 8 32
6 Toby Brawn Andover 8 13 13 - 4 38
7 Xavier Booth Aldershot, Farnham & District - 18 10 7 5 40
8 Joseph Mott Reading AC 7 - 15 11 9 42
9 Oli Morgan Basingstoke & Mid Hants 12 - 17 9 7 45
10 Luke Hillary Aldershot, Farnham & District - 11 12 17 6 46

Under 17 Men's Individual Aggregate positions in full

Under 15 Boys

1 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 14:30
2 Ryan Martin Aldershot, Farnham & District 14:32
3 Charlie Wagstaff Aldershot, Farnham & District 14:37
4 Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 14:49
5 Campbell Laird Isle of Wight 14:54
6 Max Duckworth Aldershot, Farnham & District 14:58
7 Liam Stone Aldershot, Farnham & District 15:09
8 Jasper Todd Bournemouth 15:21
9 Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 15:22
10 Douglas Scally Winchester & District 15:24
11 Ethan Scott Aldershot, Farnham & District 15:28
12 Oliver Craggs Reading AC 15:31
13 Dominic Exworthy Winchester & District 15:33
14 Ed Henderson Aldershot, Farnham & District 15:33
15 Barney Jackman Aldershot, Farnham & District 15:38
16 Alastair Rushforth Aldershot, Farnham & District 15:39
17 Paddy Turner Andover 15:51
18 Alfie Spear Aldershot, Farnham & District 15:57
19 Samuel Roberts Winchester & District 16:14
20 Alfie Mumford Aldershot, Farnham & District 16:16
21 William Campbell City of Portsmouth 16:20
22 Richard Sutton Basingstoke & Mid Hants 16:21
23 Peter Evans Chapel Tri 16:29
24 Josh Horner Southampton 16:33
25 Ben White Basingstoke & Mid Hants 16:35
26 Miles Brooks Camberley & District 16:37
27 Laurie Baker Reading AC 16:40
28 Alfie Moth Havant 16:50
29 Oliver Smith Basingstoke & Mid Hants 16:55
30 Harry Harvey Winchester & District 17:03
31 Stefan O'Loughnane Basingstoke & Mid Hants 17:05
32 Finn Canning Aldershot, Farnham & District 17:08
33 Lars Feyerabend-Powell Southampton 17:13
34 Kean Hamilton-Jones Basingstoke & Mid Hants 17:18
35 Tom Fuller Wimborne 17:20
36 Noah Patey Isle of Wight 17:27
37 Oliver Rawles Wimborne 17:30
38 Samuel Colbourne City of Portsmouth 17:35
39 Connor Dutton Winchester & District 17:36
40 Jay Dunn Wimborne 17:42
41 Jacob Patey Isle of Wight 17:44
42 Ben Schofield Winchester & District 17:50
43 Ronnie Reeve Chapel Tri 18:20
44 Edward Graetz Chapel Tri 18:45
45 Lukas Bailey City of Salisbury 19:00
46 Jacob Milchard Chapel Tri 19:34
47 Sam Read Basingstoke & Mid Hants 25:29

Under 15 Boys - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 4 of 5
1 Aldershot, Farnham & District 6 1 7 1 6 1 6 1 6 1 24 4
2 Winchester & District 55 2 42 2 102 6 33 2 42 2 172 8
3 Basingstoke & Mid Hants 66 3 49 3 59 2 33 3 56 3 197 11
4 Poole AC 86 6 68 6 82 5 57 5     293 22
5 Reading AC 119 8 99 8 82 4 55 4     355 24
6 Isle of Wight 123 9 94 7 107 7 116 7 82 4 399 25
7 Chapel Tri 167 11 146 10 141 9 116 6 110 5 513 30
- Andover 73 4 62 5 66 3            
- Southampton 75 5 53 4                
- City of Portsmouth 112 7 114 9                
- Wimborne 143 10     122 8     112 6    
- Bournemouth                        
- Camberley & District                        
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- New Forest Junior                        
- New Forest Runners                        

Under 15 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 4 of 5
1 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 1 1 1 1 1 4
2 Ryan Martin Aldershot, Farnham & District 2 2 2 2 2 8
3 Charlie Wagstaff Aldershot, Farnham & District 6 - 3 3 3 15
4 Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 10 4 5 4 4 17
5 Campbell Laird Isle of Wight 4 3 7 - 5 19
6 Max Duckworth Aldershot, Farnham & District - 8 8 6 6 28
7= Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 12 14 11 10 9 42
7= Douglas Scally Winchester & District 18 7 - 7 10 42
9 Alfie Spear Aldershot, Farnham & District 9 12 9 - 18 48
10 Jasper Todd Bournemouth 13 11 18 - 8 50

Under 15 Boys' Individual Aggregate positions in full

Under 13 Boys

1 James Lewis Winchester & District 9:30
2 Jon Pepin Southampton 9:39
3 Tristan Green Wimborne 9:44
4 Jacob Matthew Southampton 9:45
5 Patrick Atkinson Southampton 9:47
6 James Hayward Aldershot, Farnham & District 9:48
7 Ben Chesterfield Winchester & District 9:49
8 Michael Shingleton-Smith Winchester & District 9:50
9 Joseph Roberts Isle of Wight 9:55
10 Alex Bishop Aldershot, Farnham & District 9:55
11 Nicholas Thomas Basingstoke & Mid Hants 9:59
12 Oliver Snoxall Reading AC 9:59
13 Stanley Parkinson Winchester & District 10:01
14 Alistair Higgins Southampton 10:04
15 Harry Roebuck Stubbington Green Runners 10:14
16 Charlie Coles City of Salisbury 10:15
17 Tom Grote Winchester & District 10:15
18 Toby Hawkins New Forest Runners 10:15
19 Caleb Etheridge City of Salisbury 10:16
20 Charlie Cox Winchester & District 10:17
21 Mackenzie Van Laun City of Portsmouth 10:21
22 Toby Pace Winchester & District 10:24
23 Stanley Murphy Basingstoke & Mid Hants 10:27
24 Alex Nicholson Winchester & District 10:29
25 Charlie Coveney Basingstoke & Mid Hants 10:29
26 Tobie Dawe Camberley & District 10:30
27 Niclas Olley Southampton 10:35
28 Jack Williams Wimborne 10:36
29 Roman Turner Andover 10:36
30 Oliver Mellor Camberley & District 10:39
31 Jack Hedderly Basingstoke & Mid Hants 10:41
32 Thomas Jacobs Southampton 10:42
33 Rory Glover City of Salisbury 10:43
34 Leo Smith Winchester & District 10:44
35 Benjamin Gibbard City of Portsmouth 10:45
36 Thomas Hicks Southampton 10:48
37 Milo McDermott Basingstoke & Mid Hants 10:49
38 Leonardo Liversage Basingstoke & Mid Hants 10:49
39 Tom Yates Basingstoke & Mid Hants 10:52
40 Oscar Holloway Winchester & District 10:52
41 William Blount Southampton 10:58
42 Josh Fazakerley Wimborne 10:59
43 Nicholas Haldane Reading AC 11:00
44 Ieuan Thomas Winchester & District 11:05
45 Jake Chandler Chapel Tri 11:07
46 Adam Tivey Reading AC 11:09
47 Matthew Hall New Forest Runners 11:11
48 Nathanael Rushforth Camberley & District 11:12
49 Thomas Holme City of Salisbury 11:14
50 Tom Williams Wimborne 11:16
51 George Butcher Wimborne 11:22
52 Jack Breeds Basingstoke & Mid Hants 11:24
53 Luke Mogridge Wimborne 11:26
54 William Edwards Basingstoke & Mid Hants 11:32
55 Tristan Jooste City of Portsmouth 11:40
56 Jacob Sheikh Reading AC 11:42
57 Miles Adams Aldershot, Farnham & District 11:45
58 Archie Cunningham Wimborne 11:46
59 Jack Everett New Forest Junior 11:48
60 Louie Todd Bournemouth 11:49
61 Edward Burr Havant 11:49
62 Ethan Harvey Southampton 11:50
63 Thomas Evans New Forest Junior 11:51
64 Ned Gates Fleet & Crookham 11:52
65 Joey Holme City of Salisbury 11:54
66 Samuel Brewer Bournemouth 12:22
67 Isaac Sandell Bournemouth 12:27
68 Ben Read Basingstoke & Mid Hants 12:31
69 Jackson Hill Isle of Wight 12:41
70 Cameron Sewell Stubbington Green Runners 14:05
71 Bradley Holdway Havant 14:43

Under 13 Boys - Team Aggregate

    13/10/18 10/11/18 01/12/18 12/01/19 09/02/19 Best 4 of 5
1 Winchester & District 9 1 10 1 13 1 14 2 16 2 46 5
2 Southampton 13 2 14 2 17 2 10 1 11 1 48 6
3 Basingstoke & Mid Hants 32 3 61 4 40 4 45 3 59 3 176 13
4 Aldershot, Farnham & District 62 4 27 3 23 3     73 6 185 16
=5 Reading AC 86 5 65 5 191 9 74 5 101 7 326 22
=5 City of Salisbury 93 6 102 7 83 5     68 4 346 22
7 Wimborne 103 8     106 6 137 9 73 5 419 28
8 Stubbington Green Runners 175 11 149 10 148 7 116 7     588 35
9 Bournemouth 118 9 235 13 226 11 182 10 193 10 719 40
- Isle of Wight 191 12 215 12     112 6        
- Havant 205 13 182 11 201 10            
- City of Portsmouth 100 7 90 6         111 9    
- Andover     119 8 177 8            
- Camberley & District     141 9     70 4 104 8    
- Poole AC 125 10                    
- New Forest Runners 208 14                    
- Poole Runners 228 15                    
- Chapel Tri                        
- Fleet & Crookham             132 8        
- New Forest Junior                        

Under 13 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 4 of 5
1 James Lewis Winchester & District 1 1 1 1 1 4
2 George Lambert Southampton 2 3 3 2 - 10
3 Jon Pepin Southampton 4 9 6 3 2 15
4 Patrick Atkinson Southampton 7 2 8 5 5 19
5 Michael Shingleton-Smith Winchester & District 3 5 5 13 8 21
6 Ben Chesterfield Winchester & District 5 4 7 6 7 22
7 Nicholas Thomas Basingstoke & Mid Hants 9 - 4 4 11 28
8 Stanley Parkinson Winchester & District 10 7 10 7 13 34
9 James Hayward Aldershot, Farnham & District 21 13 12 8 6 39
10 Jacob Matthew Southampton 13 15 11 - 4 43

Under 13 Boys' Individual Aggregate positions in full