Hampshire Athletics Grand Prix 2019
17 July at Basingstoke
200 metres

Under 13 Boys

Race 1 (Wind: -2.6m/sec)

1 Troy Over   Aldershot Farnham & District 27.84  
2 Spencer Ward   Basingstoke & Mid Hants 28.63 PB
3 Kahlon Nneke   Reading 30.18  
4 Noah O'Neill   Basingstoke & Mid Hants 33.98  
5 Cameron Sewell   Stubbington Green Runners 35.26  

Under 13 Girls

Race 2 (Wind: -2.4m/sec)

1 Emily Lucas   Aldershot Farnham & District 27.19 PB
2 Annicka Simeu   Southampton 28.38  
3 Imogen Brown   Southampton 28.92 PB
4 Charlotte Bigmore   Reading 29.77  
5 Nyah Goodman   Basingstoke & Mid Hants 31.14  
6 Khadijah Gaye   Reading 32.31  

Race 3 (Wind: -0.2m/sec)

1 Millie Coleman   Basingstoke & Mid Hants 30.17  
2 Isabelle Martin   Abingdon 30.78 PB
3 Kirsten Fraser   Bracknell 31.48 PB
4 Eleanor Iredale   City of Portsmouth 32.44  
5 Molly Barnes   Reading 32.82  

Under 15 Boys

Race 4 (Wind: -0.2m/sec)

1 Arran Topham   Andover 25.07  
2 Rowan Gomanee   Southampton 25.54  
3 Joe Bass   Southampton 26.74  
4 Andrey Rodrigues   City of Portsmouth 26.78 PB
5 Josh Bond   Basingstoke & Mid Hants 28.11  
6 Oliver Marshall   Basingstoke & Mid Hants 29.21  

Under 15 Girls

Race 5 (Wind: -1.0m/sec)

1 Sadie Blake   City of Portsmouth 26.77  
2 Christina Kirkby   Guildford & Godalming 27.69  
3 Aaliah Al-Shehab   Southampton 27.70 PB
4 Kaya Slater   Reading 27.86  
5 Jessica Heng   Isle of Wight 28.59  
6 Sadie Harris   Aldershot Farnham & District 28.97  

Race 6 (Wind: -3.0m/sec)

1 Audrey Timothy Ojo   Basingstoke & Mid Hants 28.47  
2 Katie Glasspoole   Southampton 28.87  
3 Abi Bessant   Basingstoke & Mid Hants 29.74  
4 Zara Hogan   Reading 30.04  
5 Josephine O'Neill   Basingstoke & Mid Hants 30.80  

Under 17/Under 20/Senior Men and Women

Race 7 (Wind: -1.2m/sec)

1 O'Shillou Johnson U17M Reading 23.22  
2 Harrison Lynch U17M Reading 23.41  
3 Jordan Ford U17M Basingstoke & Mid Hants 23.47  
4 William England U20M Andover 24.73  

Race 8 (Wind: -2.6m/sec)

1 Daniel Tierney-Ford U17M Andover 24.23  
2 George Asprey U17M Aldershot Farnham & District 24.44  
3 Oliver Bazin U17M Team Kennet 24.80  
4 Sam Piper U20M Andover 25.03  
5 Kean Hamilton-Jones U17M Basingstoke & Mid Hants 25.44  
6 Lukesha Morris SW Windsor Slough Eton & Hounslow 26.09  
7 Dylan Harris SM Reading 26.28  

Race 9 (Wind: -1.1m/sec)

1 Robert Tyson M40 Basingstoke & Mid Hants 26.22  
2 Amber Clare U20W Basingstoke & Mid Hants 26.71  
3 Ellie Gilder U17W Reading 27.24  
4 Andy McCrum M60 Basingstoke & Mid Hants 27.73  
5 Fatou Gaye U17W Reading 27.95  

Race 10 (Wind: -1.1m/sec)

1 Ellen Woodall U17W Basingstoke & Mid Hants 28.38  
2 Hannah Reed U20W Basingstoke & Mid Hants 28.51  
3 Ray Watkins M65 Basingstoke & Mid Hants 29.78  
4 Faith Gristwood U17W Basingstoke & Mid Hants 30.34  
5 Adam Owen SM Wimborne 35.6*