Alton Sports logo Hampshire Cross Country League 2019/20
11 January at Prospect Park, Reading (Match 4)
Under 17 Men, Under 15 and Under 13 Boys

Under 17 Men

1 Campbell Laird Isle of Wight 17:47
2 Reece Sharman-Newell Basingstoke & Mid Hants 17:54
3 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 18:25
4 Max Duckworth Aldershot, Farnham & District 18:33
5 Matthew Raynor Reading AC 18:43
6 Alastair Rushforth Aldershot, Farnham & District 18:48
7 Cameron Coveney Basingstoke & Mid Hants 18:53
8 Oliver James Bournemouth 18:58
9 Douglas Scally Winchester & District 19:12
10 Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 19:15
11 Richard Sutton Basingstoke & Mid Hants 19:16
12 Oli Morgan Basingstoke & Mid Hants 19:22
13 Joshua Kemp Basingstoke & Mid Hants 19:38
14 Ben Martin Wimborne 19:43
15 Charlie Davies Wimborne 19:52
16 James Fletcher Isle of Wight Triathlon Club 19:54
17 Laurie Baker Reading AC 20:13
18 Tom Fuller Wimborne 20:14
19 Liam Budd Chapel Tristars 20:21
20 Alfie Moth Havant 20:23
21 Oliver Rawles Wimborne 20:33
22 Dylan Holdsworth Isle of Wight 20:54
23 Joel Green Wimborne 21:07
24 Stefan O'Loughnane Basingstoke & Mid Hants 21:16
25 Samuel Smithwick Chapel Tristars 21:37
26 Lewis Livingston Andover 22:28
27 Oliver Smith Basingstoke & Mid Hants 22:46
28 Thomas Horton Isle of Wight Triathlon Club 23:13
29 Isaac Mileham Reading AC 25:49

Under 17 Men - Team Aggregate

    12/10/19 09/11/19 30/11/19 11/01/20 08/02/20 Best 3 of 4
1 Aldershot, Farnham & District 9 1 11 1 11 1 13 1     31 3
2 Basingstoke & Mid Hants 22 2 24 2 24 2 19 2     65 6
3= Isle of Wight 53 4 51 3 61 5         165 12
3= Wimborne 68 6 65 5 56 4 47 3     168 12
3= Reading AC 67 5 80 6 52 3 51 4     170 12
- Andover                        
- Bournemouth 42 3                    
- Camberley & District                        
- Chapel Tristars 93 7     95 6            
- City of Portsmouth                        
- City of Salisbury                        
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- Isle of Wight Triathlon Club                        
- New Forest Junior                        
- Poole AC                        
- Poole Runners                        
- Ryde Harriers                        
- Southampton                        
- Stubbington Green Runners                        
- Winchester & District     59 4                

Under 17 Men - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 3 of 4
1= Campbell Laird Isle of Wight 4 5 3 1   8
1= Reece Sharman-Newell Basingstoke & Mid Hants 5 4 2 2   8
3 Woody Jerome Aldershot, Farnham & District 6 - 1 3   10
4= Max Duckworth Aldershot, Farnham & District - 8 8 4   20
4= Harry Hyde Aldershot, Farnham & District 2 7 11 -   20
6 Alastair Rushforth Aldershot, Farnham & District 9 10 6 6   21
7 Jasper Todd Bournemouth 8 6 9 -   23
8 Matthew Raynor Reading AC 13 28 7 5   25
9 Alexander Lakeland Basingstoke & Mid Hants 12 9 10 10   29
10= Cameron Coveney Basingstoke & Mid Hants 29 12 13 7   32
10= Joshua Kemp Basingstoke & Mid Hants 7 - 12 13   32

Under 17 Men's Individual Aggregate positions in full

Under 15 Boys

1 Daniel Shattock Aldershot, Farnham & District 13:13
2 Ben Brown Southampton 13:20
3 Rudi Morrell Aldershot, Farnham & District 13:31
4 Oliver Craggs Reading AC 13:34
5 James Dargan Aldershot, Farnham & District (non-scoring) 13:42
6 Miles Brooks Camberley & District 13:52
7 Christopher Parker Reading AC 14:03
8 George Lambert Southampton 14:17
9 Ben Chesterfield Winchester & District 14:20
10 Oliver Snoxall Reading AC 14:28
11 James Hayward Aldershot, Farnham & District 14:29
12 Harry Harvey Winchester & District 14:40
13 Samuel Kemp Basingstoke & Mid Hants 14:53
14 Bertie Bruce-Gonzalez Aldershot, Farnham & District 15:02
15 Guy Mitchell City of Salisbury 15:10
16 Jay Dunn Wimborne 15:14
17 Hayden Ashworth Camberley & District 15:15
18 Thomas Briggs Winchester & District 15:19
19 Tom Yates Basingstoke & Mid Hants 15:23
20 Jack Hedderly Basingstoke & Mid Hants 15:27
21 Peter Evans Chapel Tristars 15:28
22 Noah Patey Isle of Wight 15:34
23 Guy Stevens Basingstoke & Mid Hants 15:40
24 Leo Smith Winchester & District 15:42
25 Ollie Mellor Camberley & District 15:50
26 Joseph O'Brien Havant 15:52
27 Jacob Patey Isle of Wight 15:53
28 Dylan Green Poole AC 15:57
29 Ben Schofield Winchester & District 16:00
30 Connor Dutton Winchester & District 16:06
31 Joshua Fazakerley Wimborne 16:06
32 Oliver Webb Fleet & Crookham 16:16
33 Alex Nicholson Winchester & District 16:25
34 Cody Mitch New Forest Junior 16:26
35 Gregor Jones Reading AC 16:32
36 Gethin Hepworth Isle of Wight Triathlon Club 16:33
37 Nicholas Haldane Reading AC 16:36
38 Alfie Packett Aldershot, Farnham & District 16:40
39 Ben Richards Fleet & Crookham 16:47
40 Ethan Harvey Southampton 16:58
41 Adam Tivey Reading AC 17:17
42 Daniel Treacy Aldershot, Farnham & District 17:41
43 Oscar Watson Winchester & District 18:05
44 George Butcher Wimborne 18:18
45 Jacob Milchard Chapel Tristars 18:19
46 Benjamin Van Der Helstraete Isle of Wight Triathlon Club 19:23

Under 15 Boys - Team Aggregate

    12/10/19 09/11/19 30/11/19 11/01/20 08/02/20 Best 3 of 4
1 Aldershot, Farnham & District 18 1 76 5 15 1 15 1     48 3
2 Southampton 21 2 17 1 47 5 50 5     85 8
3 Winchester & District 44 4 29 2 46 4 39 3     112 9
4= Basingstoke & Mid Hants 31 3 34 3 49 6 52 6     114 12
4= City of Portsmouth 65 5 35 4 44 3         144 12
4= Reading AC 109 8     23 2 21 2     153 12
7 Poole AC 66 6 80 6 104 8         250 20
8 Wimborne 120 9 121 7 146 9 91 7     332 23
- Camberley & District         99 7 48 4        
- Andover                        
- Bournemouth                        
- Chapel Tristars     121 8                
- City of Salisbury 77 7                    
- Fleet & Crookham                        
- Havant                        
- Isle of Wight     125 9                
- Isle of Wight Triathlon Club     163 10 177 10            
- New Forest Junior                        
- New Forest Runners                        
- Poole Runners                        

Under 15 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 3 of 4
1 Ben Brown Southampton 1 1 3 2   4
2= Rudi Morrell Aldershot, Farnham & District 5 2 1 3   6
2= Daniel Shattock Aldershot, Farnham & District 3 - 2 1   6
4 Mark Ruby Poole AC 4 3 11 -   18
5 George Lambert Southampton 7 4 21 8   19
6= Ben White Basingstoke & Mid Hants 2 10 9 -   21
6= Harry Wilson Winchester & District 8 5 8 -   21
8 Ben Chesterfield Winchester & District 11 8 13 9   28
9 Oliver Snoxall Reading AC - 9 10 10   29
10 James Hayward Aldershot, Farnham & District 10 14 12 11   33

Under 15 Boys' Individual Aggregate positions in full

Under 13 Boys

1 James Lewis Winchester & District 10:26
2 Stanley Parkinson Winchester & District 10:48
3 Jack Moores Winchester & District 11:03
4 Oscar Ewen Matthews Bournemouth 11:08
5 Archie Pearson Isle of Wight 11:14
6 Charlie Coles City of Salisbury 11:19
7 Will Hasan Winchester & District 11:21
8 Jack Williams Wimborne 11:24
9 Rafferty Herd Aldershot, Farnham & District 11:24
10 Will Atkins Winchester & District 11:24
11 Tom Grote Winchester & District 11:29
12 Tom Williams Wimborne 11:36
13 Ruben Price Winchester & District 11:38
14 Charlie Coveney Basingstoke & Mid Hants 11:44
15 Ieuan Thomas Winchester & District 11:47
16 Jacob Harkness Aldershot, Farnham & District 11:47
17 Loki Chaffey Basingstoke & Mid Hants 11:51
18 Sam Nicholson Winchester & District 11:55
19 Niclas Olley Southampton 12:00
20 Reuben Hobbs Winchester & District 12:08
21 Mackenzie Van Laun City of Portsmouth 12:09
22 George Sharp Basingstoke & Mid Hants 12:10
23 Thomas Jacobs Southampton 12:16
24 Caleb Etheridge City of Salisbury 12:19
25 Tristan Barnes City of Portsmouth 12:22
26 Jacob Sheikh Reading AC 12:23
27 Aiden Furby Winchester & District 12:26
28 George Godfrey Reading AC 12:30
29 Henry Cornish Poole AC 12:32
30 Haydn Moore Winchester & District 12:33
31 Nathanael Rushforth Camberley & District 12:38
32 Noah Tyers Reading Rascals 12:39
33 William Edwards Basingstoke & Mid Hants 12:40
34 Aaron Webb Fleet & Crookham 12:40
35 Oliver Shears Reading Rascals 12:48
36 Jacob Mullerworth Fleet & Crookham 12:50
37 Ned Gates Fleet & Crookham 12:57
38 Thomas Carroll Basingstoke & Mid Hants 13:04
39 Connor Newell Aldershot, Farnham & District 13:15
40 Leon Chappell Havant 13:17
41 Ryan De Ruijter Camberley & District 13:18
42 George Bundy Reading AC 13:22
43 George Bloomfield Poole AC 13:30
44 Joseph Holme City of Salisbury 13:32
45 Samuel Brewer Bournemouth 13:51
46 Jack Doran Wimborne 14:09
47 Matthew Friend Winchester & District 14:22
48 Matthew Reynolds Aldershot, Farnham & District 14:26
49 Harry Bloomfield Poole AC 14:26
50 Finley Baulch Basingstoke & Mid Hants 14:35
51 Myles Bartlett Reading AC 14:52
52 Isaac Sandell Bournemouth 15:11

Under 13 Boys - Team Aggregate

    12/10/19 09/11/19 30/11/19 11/01/20 08/02/20 Best 3 of 4
1 Winchester & District 8 1 10 1 12 1 6 1     24 3
2 Basingstoke & Mid Hants 41 2 30 2 42 3 53 2     113 6
3 Aldershot, Farnham & District 92 7 53 4 37 2 64 3     154 9
4 Southampton 46 4 39 3 43 4         128 11
5 City of Salisbury 43 3 73 5     74 5     190 13
6 Wimborne 62 5     89 6 66 4     217 15
7 Reading AC 68 6 98 6 78 5 96 6     242 17
8 Fleet & Crookham     120 8 92 7 107 8     319 23
9 Bournemouth 98 8 137 9 116 10 101 7     315 24
10 City of Portsmouth 134 10 107 7 97 9         338 26
11 Poole AC 135 11 174 11     121 9     430 31
- Andover                        
- Camberley & District 162 12                    
- Chapel Tristars                        
- Havant     142 10                
- Isle of Wight         95 8            
- Isle of Wight Triathlon Club                        
- New Forest Junior 132 9                    
- New Forest Runners                        
- Poole Runners                        
- Reading Rascals                        
- Stubbington Green Runners                        

Under 13 Boys - Individual Aggregate (Leading Positions)

      Matches  
      1 2 3 4 5 Best 3 of 4
1 James Lewis Winchester & District 1 2 1 1   3
2 Jon Pepin Southampton 2 1 2 -   5
3 Stanley Parkinson Winchester & District 3 3 4 2   8
4 Jack Moores Winchester & District 9 5 7 3   15
5= Oscar Ewen Matthews Bournemouth - 6 6 4   16
5= Nicholas Thomas Basingstoke & Mid Hants 7 4 5 -   16
7 Archie Pearson Isle of Wight 5 - 9 5   19
8= Charlie Coles City of Salisbury 12 7 - 6   25
8= Will Hasan Winchester & District 8 - 10 7   25
10 Jack Williams Wimborne 11 - 11 8   30

Under 13 Boys' Individual Aggregate positions in full