Hampshire Schools' AA Track & Field Championships 2021
12 June at Mountbatten Centre, Portsmouth
Junior Boys

100m

FINAL (Wind: +0.0m/sec)

1 Nayi Munowenyu   Andover 11.9    
2 Luke Hollis   South East Hants 12.3    
3 Codi Atkinson   Eastleigh & Winchester 12.5    
4 Rufus Gilbert-Burke   Portsmouth 12.8    
5 Aidan Ward   Aldershot 12.8    

200m

FINAL (Wind: -1.3m/sec)

1 Troy Over   Aldershot 24.5    
2 Nathaniel Sear   Southampton 27.2    
3 Harvey Brown   New Forest 30.1    

300m

FINAL

1 Finlay Hepper   South East Hants 40.4    
2 Nicholas Thomas   Aldershot 41.3    

800m

Heat 1

1 Josh Dunne   South East Hants 2:07.1    
2 Thomas Hicks   Eastleigh & Winchester 2:11.2    
3 Charlie Coveney   Basingstoke 2:17.1    
4 Freddie Thomas   Andover 2:21.8    
5 Noah O'Neill   Aldershot 2:30.5    

Heat 2

1 Ruben Price   Eastleigh & Winchester 2:11.7    
2 Mackenzie Van Laun   South East Hants 2:11.9    
3 Thomas Jennings   Gosport & Fareham 2:21.2    
4 Charlie Coles   New Forest 2:26.0    
5 George Sharp   Basingstoke 2:32.4    
6 Jack Everett   New Forest 3:07.3    

COMBINED RESULT

1 Josh Dunne   South East Hants 2:07.1    
2 Thomas Hicks   Eastleigh & Winchester 2:11.2    
3 Ruben Price   Eastleigh & Winchester 2:11.7    
4 Mackenzie Van Laun   South East Hants 2:11.9    
5 Charlie Coveney   Basingstoke 2:17.1    
6 Thomas Jennings   Gosport & Fareham 2:21.2    
7 Freddie Thomas   Andover 2:21.8    
8 Charlie Coles   New Forest 2:26.0    
9 Noah O'Neill   Aldershot 2:30.5    
10 George Sharp   Basingstoke 2:32.4    
11 Jack Everett   New Forest 3:07.3    

1500m

1 Owen Smith   Aldershot 4:22.5    
2 Jon Pepin   New Forest 4:22.8    
3 George Turner   Aldershot 4:39.5    
4 Rafferty Herd   Aldershot 4:46.3    
5 Niclas Olley   Southampton 4:47.8    
6 Stanley Parkinson   Eastleigh & Winchester 4:49.6    
7 Jack Moores   Southampton 5:01.1    
DQ Thomas Jacobs   Eastleigh & Winchester Rule 17:3.2    

80m Hurdles

FINAL (Wind: +0.0m/sec)

1 George Musselwhite   Gosport & Fareham 14.5    
2 George Sheppard   Aldershot 15.1    

High Jump

1 Kai Walbank   New Forest 1.57    
2 Ollie Dixon   New Forest 1.57    
3 Ollie Rowland   Aldershot 1.52    
4= Kieran McCullum   New Forest 1.47    
4= Edward Glaysher   Aldershot 1.47    

Long Jump

1 Troy Over   Aldershot 5.32    
2 Max Turner   New Forest 5.01    
3 Ben Norton   Southampton 5.01    
4 Jeffery Chan   Eastleigh & Winchester 4.68    

Triple Jump

1 Henry Upstell   South East Hants 11.13    
2 August Deeming   Eastleigh & Winchester 10.83    

Shot

1 Cameron Ward   Aldershot 11.73    
2 Jan Addinton   Eastleigh & Winchester 11.33    
3 Jack Holt   Portsmouth 10.88    
4 Tom Claydon   South East Hants 9.33    
5 Jack Murphie   Gosport & Fareham 8.98    
6 Findlay Hepper   South East Hants 8.75    
7 Freddie Gayton   Aldershot 7.67    

Discus

1 William Daly   Eastleigh & Winchester 25.94    
2 George Sheppard   Aldershot 25.54    
3 Jack Murphie   Gosport & Fareham 24.82    
4 Freddie Gayton   Aldershot 24.73    
5 Dylan Parsley   Gosport & Fareham 21.36    
6 David Glabb   Eastleigh & Winchester 20.86    
7 Jimmy Ring   Gosport & Fareham 18.91    

Javelin

1 Jack Holt   Portsmouth 42.92    
2 Jan Addinton   Eastleigh & Winchester 35.05    
3 Joel O'Callaghan   Aldershot 34.92    
4 Harry Jones   Eastleigh & Winchester 33.90    
5 Max Turner   New Forest 32.86    
6 Fergus McMahon   Andover 32.77    
7 Ben Harpham-Salter   Aldershot 27.68    
8 George Musselwhite   Gosport & Fareham 27.52    
9 Kayden Draysden   Andover 27.26    
10 Sam Nicholson   Eastleigh & Winchester 25.67    
11 Archie Ross   Portsmouth 23.21    

Hammer

1 Hugo Blackwood   South East Hants 30.49