Hampshire Schools' U13/U14 Championships 2021
14 July at Southampton
Under 13 Girls

80m

Heat 1

1 Kitty Davis   New Forest 11.5   Q
2 Gladys Malunguza   Basingstoke 11.6   Q
3 Elodie Pearcey   South East Hants 11.6   Q
4 Ingrid Lau   Eastleigh & Winchester 11.6   q
5 Hollie Weston   Gosport & Fareham 12.3    

Heat 2

1 Charlotte Smith   Aldershot 11.1   Q
2 Zara Addo-Antoine   Aldershot 11.1   Q
3 Gracie Osman   New Forest 11.1   Q
4 Heidi Lloyd   Aldershot 11.1   q
5 Seren Killpartrick   Gosport & Fareham 11.6    
6 Bethan Bewick   Eastleigh & Winchester 11.8    

FINAL

1 Zara Addo-Antoine   Aldershot 10.9    
2 Heidi Lloyd   Aldershot 11.0    
3 Gracie Osman   New Forest 11.2    
4 Charlotte Smith   Aldershot 11.2    
5 Kitty Davis   New Forest 11.3    
6 Gladys Malunguza   Basingstoke 11.5    
7 Elodie Pearcey   South East Hants 11.6    
8 Ingrid Lau   Eastleigh & Winchester 11.7    

150m

Heat 1

1 Alice Ridge   Aldershot 21.2    
2 Katy Love   South East Hants 21.2    
3 Poppy Allen   Eastleigh & Winchester 21.7    
4 Akinpelu Omolara   Gosport & Fareham 22.1    
5 Charlotte Barber   South East Hants 22.7    

Heat 2

1 Gracie Osman   New Forest 20.8    
2 Grace Maguire-Lock   Eastleigh & Winchester 21.0    
3 Issy Curtin   Aldershot 22.8    
4 Isabelle Moore   Aldershot 23.1    
5 Abigail Noyce   Gosport & Fareham 23.6    
6 Lauren Aitken   Gosport & Fareham 23.9    

COMBINED RESULT

1 Gracie Osman   New Forest 20.8    
2 Grace Maguire-Lock   Eastleigh & Winchester 21.0    
3 Alice Ridge   Aldershot 21.2    
4 Katy Love   South East Hants 21.2    
5 Poppy Allen   Eastleigh & Winchester 21.7    
6 Akinpelu Omolara   Gosport & Fareham 22.1    
7 Charlotte Barber   South East Hants 22.7    
8 Issy Curtin   Aldershot 22.8    
9 Isabelle Moore   Aldershot 23.1    
10 Abigail Noyce   Gosport & Fareham 23.6    
11 Lauren Aitken   Gosport & Fareham 23.9    

600m

FINAL

1 Uma Doublet   Basingstoke 1:52.3    
2 Chloe Poore   Eastleigh & Winchester 1:52.6    
3 Ruby Smith   Gosport & Fareham 1:56.1    
4 Holly Cunningham   South East Hants 1:56.5    
5 Caitlin Brown   Gosport & Fareham 2:09.7    
6 Olivia Joel   Gosport & Fareham 2:10.1    
7 Charlotte Chignell   New Forest 2:10.1    

1000m

1 Poppy Taylor   Andover 3:10.9    
2 Daisy Alford   Basingstoke 3:17.7    
3 Elodie Pearcey   South East Hants 3:18.2    
4 Tori Waller   Aldershot 3:18.4    
5 Martha Cruikshanks   Aldershot 3:22.2    
6 Lily Mae Lancaster Evans   Basingstoke 3:27.2    
7 Alexis Hornsby   Eastleigh & Winchester 3:29.7    
8 Grace Baker   Eastleigh & Winchester 3:35.0    
9 Milly Osborne   Gosport & Fareham 3:52.3    
10 Violet De Kok   Gosport & Fareham 4:02.8    

70m Hurdles

FINAL

1 Lily Boden   Aldershot 13.4    

High Jump

1 Lucia Bertacchini   Eastleigh & Winchester 1.40    
2 Chloe Matthews   Basingstoke 1.25    
3 Nava Prince-Collins   Gosport & Fareham 1.10    

Long Jump

1 Gracie Osman   New Forest 4.36    
2 Evie Tierney   Andover 3.83    
3 Amelia Furlong   South East Hants 3.64    
4 Tyler Walton   South East Hants 3.50    
5 Jasmine Spafford   Gosport & Fareham 3.50    
6 Olivia Bartosiewicz   Eastleigh & Winchester 3.47    
7 Harriet Pickering   Aldershot 3.45    
8 Niamh Hedley   Gosport & Fareham 3.37    
9 Emily Platt   Eastleigh & Winchester 3.25    
10 Kiera Sylvester   Andover 3.07    

Shot

1 Charlotte Williams   South East Hants 8.43    
2 Lotti Pabari   Portsmouth 8.35    
3 Sophie Garnham   Gosport & Fareham 7.00    
4 Olivia Nash   Eastleigh & Winchester 6.19    
5 Farah El Far   Portsmouth 6.13    
6 Leya Burchatt   Gosport & Fareham 5.78    
7 Mariam Keita   Basingstoke 5.77    
8 Katy Dyer   Andover 4.86    

Vortex

1 Tilly Hutton   South East Hants 40.50    
2 Neva Hinks   Gosport & Fareham 29.60    
3 Ellie Strong   Eastleigh & Winchester 28.30    
4 Holly Kitson   Andover 26.40    
5 Lauren Aitken   Gosport & Fareham 22.00