Hampshire Schools' U13/U14 Championships 2021
14 July at Southampton
Under 14 Boys

100m

Heat 1

1 Alejandro Gomes   Eastleigh & Winchester 12.2   Q
2 James Foster   Gosport & Fareham 12.8   Q
3 Brandon Joliffe   Andover 13.0   q
4 Jacob Barnes   South East Hants 13.0   q
5 Alex Cowell   Aldershot 13.1   q
6 George Chubindze   Andover 13.2   q
7 Morgan Harms   Gosport & Fareham 13.3    

Heat 2

1 Sam Thirwell   Aldershot 13.0   Q
2 Jake Picken   South East Hants 13.1   Q
3 Isaac Hodges   Andover 14.3    

FINAL

1 Alejandro Gomes   Eastleigh & Winchester 12.1    
2 James Foster   Gosport & Fareham 12.8    
3 Sam Thirwell   Aldershot 12.9    
4 Jake Picken   South East Hants 12.9    
5 Brandon Joliffe   Andover 13.1    
6 Alex Cowell   Aldershot 13.4    
7 Jacob Barnes   South East Hants 14.2    

200m

Heat 1

1 Jacob Barnes   South East Hants 26.5    
2 Austen Bassett   Aldershot 26.6    
3 Ben Barnard   Eastleigh & Winchester 27.0    
4 Oliver Lock   Gosport & Fareham 29.1    
5 Adam Summer   Andover 30.4    

Heat 2

1 Josh Picken   South East Hants 25.0    
2 Owen Philpot   Aldershot 26.5    
3 Edward Straker   Aldershot 27.1    
4 Roman Oiruria   Gosport & Fareham 29.2    

COMBINED RESULT

1 Josh Picken   South East Hants 25.0    
2 Jacob Barnes   South East Hants 26.5    
3 Owen Philpot   Aldershot 26.5    
4 Austen Bassett   Aldershot 26.6    
5 Ben Barnard   Eastleigh & Winchester 27.0    
6 Edward Straker   Aldershot 27.1    
7 Oliver Lock   Gosport & Fareham 29.1    
8 Roman Oiruria   Gosport & Fareham 29.2    
9 Adam Summer   Andover 30.4    

300m

FINAL

1 Ollie McIntyre   South East Hants 40.7    
2 Ephraim Kapambwe   Eastleigh & Winchester 42.4    
3 Malcolm Gonzalez   South East Hants 43.0    
4 Will Connolly   Aldershot 45.0    
5 Dan Silverwood   Andover 45.5    
6 Jay Maynard   Aldershot 45.5    

800m

FINAL

1 Josh Picken   South East Hants 2:10.6    
2 Ruben Price   Eastleigh & Winchester 2:15.0    
3 Thomas Jennings   Gosport & Fareham 2:23.1    
4 Gethin Griffiths   Aldershot 2:23.4    
5 Dylan Audoire   Eastleigh & Winchester 2:27.3    
6 George Sharp   Basingstoke 2:27.4    
7 Riley Cullen   Gosport & Fareham 2:30.3    
8 Noah O'Neill   Aldershot 2:30.7    
9 Luke Scriven   Gosport & Fareham 2:40.0    
10 Joe Gomm   Andover 2:42.1    
11 Kyle Brooker   Andover 2:50.2    

1500m

1 Jon Pepin   New Forest 4:24.7    
2 George Turner   Aldershot 4:39.2    
3 Rafferty Herd   Aldershot 4:43.5    
4 Thomas Jacobs   Eastleigh & Winchester 4:51.5    
5 Will Hasan   Eastleigh & Winchester 4:54.6    
6 Charlie Coles   New Forest 4:58.3    
7 Adrian Haneley   Eastleigh & Winchester 5:06.5    
8 Theo Gibb   South East Hants 5:08.4    
9 Finlay Furlong   South East Hants 5:08.7    
10 Peter Thomson   Andover 5:38.3    
11 Daniel Mapson   Gosport & Fareham 6:01.0    

75m Hurdles

FINAL

1 Lewis Mandaza   Aldershot 13.3    
2 Isaac Barney   Aldershot 13.4    

High Jump

1 Kai Walbank   New Forest 1.60    
2 Luc Morton   Gosport & Fareham 1.55    
3 Thomas Cunningham   Eastleigh & Winchester 1.45    
4 Dawid Ciaston   Basingstoke 1.30    

Long Jump

1 Timon Francis   Eastleigh & Winchester 4.67    
2 Alex Faux   Aldershot 4.66    
3 Tom Moreton   Eastleigh & Winchester 4.49    
4 Leyton Gunn   Gosport & Fareham 4.33    
5 Ollie Spinks   Andover 4.28    
6 Max Butler   South East Hants 3.87    
7 Jake Walker   Andover 3.86    
8 Jake Woodmansey   Basingstoke 3.81    
9 Finley Hynd   Gosport & Fareham 3.52    

Shot

1 George Parsons-King   Aldershot 10.41    
2 Thomas Kason   South East Hants 9.92    
3 Jack Murphie   Gosport & Fareham 9.74    
4 Riley Holman   South East Hants 9.72    
5 Joe Cave   Gosport & Fareham 9.69    
6 Charlie Kavanagh   Aldershot 9.45    

Vortex

1 Marco Deluchi   South East Hants 56.45    
2 Max Richards   Gosport & Fareham 52.25    
3 Rowan Barnes   Eastleigh & Winchester 49.85    
4 Noah Spicer   Gosport & Fareham 49.75    
5 William Southwell   Eastleigh & Winchester 46.40    
6 Oliver Waugh   Andover 44.50    
7 Joe Lyons   South East Hants 39.80