Hampshire Schools AA
Combined Events Championships 2023
25 May at Andover

Junior Boys' Pentathlon

 Name
Club
event:High Jump80m HurdlesLong JumpShot800mTotal
1Zac Reynoldsresult:1.4313.85.209.562:16.7 
 Swanmore Collegepoints:3385244214594982240
2Ewan Gwyerresult:1.4013.84.818.472:21.2 
 Noadswood Schoolpoints:3175243463944352016
3Ben Barkerresult:1.3413.84.0111.822:28.5 
 Robert May's Schoolpoints:2765242075953401942
4Freddie Wattsresult:1.3414.05.017.032:26.3 
 Yateley Schoolpoints:2765063843093681843
5Sam Evansresult:1.4014.84.077.572:45.3 
 Swanmore Collegepoints:3174342173411641473
6Josh Buckresult:1.1916.33.995.602:57.0 
 Yateley Schoolpoints:182313204226761001

Junior Girls' Pentathlon

 Name
Club
event:75m HurdlesShotHigh JumpLong Jump800mTotal
1Gracie Osmanresult:12.38.361.474.932:41.0 
 Testwood Schoolpoints:6414235885405612753
2Lily Fluteresult:12.76.281.324.422:28.4 
 Henry Beaufort Schoolpoints:5992894294087132438
3Florence Watlingresult:13.27.361.474.492:52.0 
 The Burgate Schoolpoints:5493585884264432364
4Denaya Gumaresult:12.67.591.444.322:52.7 
 Bishop Challoner Schoolpoints:6093735553844362357
5Annie Cleggresult:13.87.761.324.462:44.9 
 St Swithun's Schoolpoints:4933844294185182242
6Anais Andrewsresult:13.29.671.354.183:04.7 
 The Westgate Schoolpoints:5495084603503232190
7Alexis Seymourresult:12.77.551.294.432:57.9 
 Testwood Schoolpoints:5993703994113852164
8Natasha Perryresult:15.96.061.444.102:52.1 
 Farnborough Hillpoints:3312755553314421934
9Bella Cowleyresult:14.07.381.323.332:53.7 
 St Swithun's Schoolpoints:4763594291674261857
10India Davie-Thornhillresult:13.04.231.263.682:47.6 
 St Swithun's Schoolpoints:5681603692374891823
11Rosie Fletcherresult:14.26.751.293.442:54.4 
 Yateley Schoolpoints:4593193991884191784
12Poppy Russellresult:16.18.091.233.452:47.2 
 St Swithun's Schoolpoints:3174053401904931745
13Scarlet Millesresult:13.86.591.203.773:04.1 
 St Swithun's Schoolpoints:4933093122573281699
14Eloise Beardmore-Grayresult:13.96.571.173.382:56.8 
 St Swithun's Schoolpoints:4853082841763951648
15Isabella Hastyresult:16.16.301.173.942:51.4 
 St Swithun's Schoolpoints:3172902842944491634
16Alanna Barclayresult:16.07.141.173.532:48.9 
 St Swithun's Schoolpoints:3243442842064751633
17Isla Elworthyresult:16.35.211.233.512:43.3 
 St Swithun's Schoolpoints:3042213402025361603
18Chloe Austinresult:17.66.521.263.472:48.6 
 St Swithun's Schoolpoints:2263043691944781571
19Rosanna Fox-Robinsonresult:16.95.951.173.602:45.9 
 St Swithun's Schoolpoints:2672682842205071546
20Alice Ridgeresult:15.55.871.083.692:52.2 
 Farnborough Hillpoints:3592632052394411507
21Connie Lordresult:15.95.011.053.033:12.7 
 St Swithun's Schoolpoints:3312091801122561088

Intermediate Boys' Pentathlon

 Name
Club
event:Shot100m HurdlesDiscusHigh Jump1500mTotal

No competitors

Intermediate Girls' Pentathlon

 Name
Club
event:80m HurdlesJavelinShotHigh Jump800mTotal
1Rebekah Smithresult:12.325.619.201.462:31.4 
 Thornden Schoolpoints:7603944775776752883
2Lauren Griceresult:14.825.456.341.552:41.6 
 Farnborough Hillpoints:4933912936785552410
3Mariella Whittleresult:15.618.666.931.282:42.2 
 St Swithun's Schoolpoints:4262643313895481958
4Daisy Johnsonresult:018.417.181.432:35.1 
 Priestlands Schoolpoints:02593475446301780
5Jasmine Williamsresult:16.316.568.311.222:59.4 
 Yateley Schoolpoints:3732254193313711719