South of England AA Under 15 Inter-Counties 2023
10 September at Horspath, Oxford
Results - Under 15 Boys

Team Scores

1Hampshire76
2Kent72
3Surrey71
4Essex57
5Middlesex53
6Hertfordshire37
7Berkshire35
8Oxfordshire32
9Bedfordshire26
10Sussex22
11Suffolk16

100m

Final (Wind: +0.6m/sec)

1Farrell Fabusiwa Surrey11.108 
2Nathan Graham Essex11.287 
3Victor Redman Kent11.476 
4Charlie Le Mains Hampshire/Jersey Spartan11.805 
5Joshua Chunye Middlesex11.804 
6Aiden Bailey Berkshire11.803 
7Nathan Burge Sussex11.992 

200m

Final (Wind: -0.8m/sec)

1Alex Foster Essex22.978 
2Christiano Anah Surrey23.287 
3Quardi Orunsolu Bedfordshire23.906 
4Kenech Akosa Berkshire23.915 
5Charlie Le Mains Hampshire/Jersey Spartan24.114 
6Bradley Baka Middlesex24.643 
7Raffaele Barra Sussex24.852 

300m

Heat 1

1Zac Reynolds Hampshire/Winchester & District38.74 Q
2Joshua Wellings Kent39.07 Q
3Youssef El-Nager Berkshire39.12 Q
4Max Orchard Surrey39.24 q

Heat 2

1Sean Appiah Essex36.59 Q
2Bradley Baka Middlesex38.05 Q
3Aiden Wright Suffolk38.79 Q
4Horatio De-Vyott Hertfordshire39.20 q
5Koye Sule Bedfordshire39.99  
6Oscar Mizen Sussex41.64  

Final

1Zac Reynolds Hampshire/Winchester & District36.638 
2Aiden Wright Suffolk38.177 
3Bradley Baka Middlesex38.376 
4Youssef El-Nager Berkshire38.645 
5Joshua Wellings Kent38.824 
6Horatio De-Vyott Hertfordshire39.113 
7Max Orchard Surrey41.132 
-Sean Appiah EssexDNS  

800m

1Luke Carlin Hertfordshire2:00.768 
2William Avery Hampshire/Havant2:01.777 
3Caspian Holmes Surrey2:04.526 
4Luka Norden Essex2:05.095 
5Stanley Wilkes Sussex2:08.594 
6Oliver Cook Kent2:11.283 
7William Humm Berkshire2:11.292 
8Archie Henderson Bedfordshire2:13.221 
9Max Jeffery Suffolk2:14.13  

1500m

1Caspian Holmes Surrey4:17.228 
2Jonas Tipping Oxfordshire4:22.737 
3Luke Carlin Hertfordshire4:24.646 
4Dylan Lewis Middlesex4:24.655 
5Luka Norden Essex4:24.994 
6Stanley Wilkes Sussex4:32.493 
7William Humm Berkshire4:33.072 
8William Avery Hampshire/Havant4:36.631 
9Archie Henderson Bedfordshire4:37.18  

80m Hurdles

Final (Wind: -1.3m/sec)

1Hans Nmaju Kent11.298 
2Harvey Beckles Hampshire/City of Portsmouth11.657 
3Malakai David McKenzie Callum Middlesex11.666 
4Aidan Williams Oxfordshire11.775 
5Max Orchard Surrey12.634 
7Rahul Solanki Essex12.903 
8Elliott Sparkes Suffolk17.222 

High Jump

1Daniel Obike Kent1.818 
2Daniel Emegbor Middlesex1.817 
3Noah Wincott Hampshire/Andover1.756 
4Charlie Pyner Essex1.705 
5Solomon Thompson-Moodley Surrey1.704 
6Luke Carlin Hertfordshire1.653 
7Kane Seaton Bedfordshire1.652 
8Eddie Evans Berkshire1.551 
9Harry Evans Sussex1.55  
10Lincoln Jones Oxfordshire1.55  

Pole Vault

1Max Merriman Surrey3.108 
2Will Sylvester Hertfordshire3.007 
3Ivan Wray Sussex2.606 
4Stanley Shacklock Hampshire/Southampton2.505 
5Callum Clydesdale Essex2.404 
6Jack Eames Berkshire2.203 

Long Jump

1Daniel Emegbor Middlesex6.478CBP
2Bronson Hearn-Smith Essex6.067 
3Owen Firth Surrey5.956 
4Hans Nmaju Kent5.955 
5Ethan Easton Hampshire/Basingstoke & Mid Hants5.834 
6Lincoln Jones Oxfordshire5.743 
7Koye Sule Bedfordshire5.392 
8Benjamin Taylor Hertfordshire5.341 
9Gabriele D'Orazino Berkshire5.28  
10Raffaele Barra Sussex5.01  

Triple Jump

1Rahman Odugbayi Kent13.368CBP
2Koye Sule Bedfordshire12.097 
3Aidan Williams Oxfordshire11.856 
4Malakai David McKenzie Callum Middlesex11.585 
5Daniel Olaleye Berkshire11.484 
6Horatio De-Vyott Hertfordshire11.373 
7Max Orchard Surrey10.812 
8Sammy Giest Essex10.731 
9Matthew Plummer Sussex10.24  

Shot

1Michael Bridge Kent15.208 
2Olivier Coulibaly Hampshire/Southampton14.407 
3Dane Robertshaw Bedfordshire12.006 
4Mark Banham Suffolk11.635 
5Buddy Reid Surrey11.344 
6Jaheim Roman Essex10.543 
7Turkay Altuntes Berkshire10.482 
8Luca Roberts Oxfordshire10.311 
9Oliver Twyning Sussex10.00  
10Karol Pluta Hertfordshire9.22  

Discus

1Olivier Coulibaly Hampshire/Southampton43.978 
2George Henderson Kent36.927 
3Emile Majed Middlesex34.226 
4Turkay Altuntes Berkshire32.835 
5Will Farrar Surrey32.414 
6Adam Bennett Oxfordshire31.343 
7Oscar Jerman Suffolk30.222 
8Oran Blake Bedfordshire23.331 
9Oliver Twyning Sussex21.87  
10Naheim Roman Essex21.03  

Hammer

1Aaron Axtell Hampshire/Southampton53.688 
2Edward Tyler Kent46.707 
3Alexander Brigden Essex43.086 
4Ede Russo Sussex41.345 
5Milan Snarskis Hertfordshire37.994 
6Buddy Reid Surrey31.043 
7Alexander Shotton Middlesex26.772 
8Oran Blake Bedfordshire25.581 
-Eduard Guta BerkshireNM  

Javelin

1Frederick Luckett Kent48.498 
2Dominic Smith Oxfordshire44.357 
3Ned Scott Hampshire/Winchester & District42.616 
4Jack Dormer Surrey42.045 
5Samuel Burdett Essex39.064 
6Josh Dance Berkshire37.313 
7Kieran Oliver Hertfordshire35.922 
8Nathan Griffiths Middlesex35.541 
9Cameron Dean Sussex34.43  
10Alfie Redfern Bedfordshire30.43